شناسهٔ خبر: 124870 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری جنوب استان خبر داد:

انجام بیش از یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر شانه سازی در محور های مواصلاتی جنوب سیستان و بلوچستان

اصلاح 2 کیلومتر شیب شیروانی و شانه سازی راههای استان چهارمحال و بختیاری معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان از انجام هزار و ۱۸۶ کیلومتر شانه سازی در راه های اصلی،فرعی و روستایی جنوب این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از ایرانشهر،علی بامری اظهار داشت:از این میزان شانه سازی ۸۷۰ کیلومتر در راه های اصلی و فرعی و ۳۱۶ کیلومتر نیز در راه های روستایی اجرا شده است.

وی اجرای ۴۳۳ هزار و ۸۰۳ متر مربع لکه گیری را توسط راهداران یادآور شد و اظهار کرد:از این میزان ۴۳۱ هزار و ۳۳۰ متر مربع در محور فرعی و دو هزار و ۴۷۳ متر مربع نیز در محور های روستایی جنوب این استان انجام شده است.

با مری از اجرای ۱۱ هزار و ۶۰۷ کیلومتر عملیات تیغ زنی در راه های روستایی و فرعی خبر داد و خاطر نشان کرد:در جهت هموار سازی راه های فرعی و روستایی با هدف تسهیل در رفت و آمد هزار و ۲۱ کیلومتر راه روستایی و ۵۸۶ کیلومتر راه فرعی تسطیح شده است.

وی افزود:اجرای عملیات بهسازی،نگهداری و روکش آسفالت به منظور افزایش ضریب ایمنی و در راستای محرومیت زدایی در محور های جنوب استان از مهمترین اقدامات این اداره کل در حوزه راهداری است.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان بیان کرد:کاربران جاده ای و مردم شریف می توانند در صورت مشاهده هرگونه اشکال در مسیر های مواصلاتی جنوب استان از طریق تماس با سامانه ۱۴۱ همکاران ما را مطلع کنند.