شناسهٔ خبر: 124966 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

برگزاری مجمع عمومی سازمان مجری با حضور وزیر راه و شهرسازی

وزیر در سازمان مجری مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ با حضور وزیر راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی امروز دوم بهمن‌ماه مجمع عمومی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات عمومی و دولتی با حضور مهرداد بذرپاش شهرسازی، علی نبیان معاون وزیر و مدیرعامل سازمان، نورایی رئیس امور مجامع و نظارت بر قراردادهای وزارت راه و شهرسازی و جمعی از مدیران ارشد سازمان مجری در محل سازمان برگزار شد.

در این مجمع، گزارش حسابرسی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال ۱۴۰۰ سازمان مجری به تصویب رسید.

مهرداد بذرپاش در خصوص فعالیت‌های آتی سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی نکاتی را تاکید کرد و گفت: سازمان مجری ساختمانها و تاسیسات عمومی و دولتی باید در پروژه‌هایی ورود کند که نماد پروژه‌های کامل و الگو در کشور است.

تقویت همکاری سازمان مجری با دیگر سازمان‌ها برای تسریع در انجام پروژه‌ها

عضو کابینه دولت سیزدهم تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود کشور، سازمان مجری باید نهضت کاهش قیمت تمام شده را در اولویت‌های اجرا و تکمیل پروژه‌ها مدنظر قرار بدهد. همچنین رقابتی کردن واگذاری پروژه‌ها در برنامه قرار بگیرد به طوری که فعالان عرصه ساخت و ساز این موضوع را در صحنه عمل نیز شاهد باشند.

بذرپاش با اشاره به اینکه احداث ساختمان‌های عمومی و دولتی همچون بیمارستان‌ها، ورزشگاه‌ها و ندامتگاه‌ها در کشور منشاء خیر بوده است گفت: با توجه به این که ساخت این بیمارستان‌ها توسط سازمان مجری یکی از زیر مجموعه‌های وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود، سازمان مجری در زمان افتتاح و بهره‌برداری ساختمان‌ها حتماً حضور جدی داشته باشد. همچنین با توجه به اینکه پروژه های تحت مسئولیت سازمان در حوزه خدمات اجتماعی است داشتن پیوست اجتماعی برای تمامی پروژه‌ها الزامی شود.

وی تصریح کرد: سازمان مجری و فعالیتهای آن را برای دیگر سازمان‌ها معرفی کنید زیرا پروژه‌های کلان سازمان مجری در تعامل با دیگر سازمان ها همچون سازمان برنامه و بودجه با کیفیت  و سرعت بیشتری اجرا خواهد شد.