شناسهٔ خبر: 125321 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای؛

آزادسواری اتوبوس‌ها خارج از پایانه‌های مسافری تخلف است/ بازگشت هزینه بلیت مسافران در صورت تاخیر حرکت از مبدأ

داریوش باقرجوان مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: اگر اتوبوس های مسافربری خارج از پایانه و به طور مثال دور میدان آزادی سوار کردند تخلف بوده و تاکید شده است که برخورد قاطعی با این گونه رانندگان شود.

داریوش باقرجوان مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه بر اساس تبصره یک ماده ۲ و ۶ در خصوص ضوابط حمل و نقل مسافر ناظر بر برخورد با تاخیر در پایانه های مسافربری است، اظهار کرد: طبق ضوابط فوق اگر وسیله نقلیه مسافربری به علت خرابی در سکو حضور پیدا نکند مسافران می توانند مبلغ خود را مطالبه یا با سرویس بعدی به سمت مقصد حرکت کنند.

وی با بیان اینکه ممکن است برخی شرکت ها ساعت حرکت ثبت شده در بلیط را برای سود جویی بیشتر، تغییر دهند، افزود:‌ همکاران ما در پایانه های مسافربری و ادارات کل راهداری استان ها برای برخورد با چنین مشکلاتی توجیه بوده و اگر مسافری با مشاهده از این دست تخلفات گزارش دهد طبق ضوابط با شرکت متخلف برخورد خواهد شد.

به گفته مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، نظارت بر شرکت ها در پایانه های مسافربری به صورت مستمر در حال انجام بوده و یکی از ضوابط منشور حقوق مسافر کنترل تاخیر حرکت از مبدا است.

وی با بیان اینکه نظارت بر پایانه های مسافربری در استان ها از طریق ادارات کل صورت می گیرد تصریح کرد: مسافران در صورت مشاهده بروز تخلف می توانند از طریق پیامک به سر شماره ۲۰۰۰۱۴۱ ، شماره تماس ۱۴۱ و نشانی اینترنی ۱۴۱.ir شکایات خود را ثبت کنند و بعد از دریافت کد رهگیری قطعا به تخلفات صورت گرفته رسیدگی خواهد شد.

باقر جوان تاکید کرد: مسافرین در صورت بروز تخلف نیز می توانند به همکاران مستقر ما (دفتر ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ها) در پایانه های مسافربری مراجعه و شکایات خود را ثبت کنند.

مدیرکل حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اشاره ای به آزادسواری برخی اتوبوس های مسافربری خارج از پایانه ها داشت و گفت: اگر اتوبوس های مسافربری خارج از پایانه و به طور مثال دور میدان آزادی سوار کردند تخلف بوده و تاکید شده است که برخورد قاطعی با این گونه رانندگان شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر رانندگان در طول مسیر مسافری را سوار کنند شرکت موظف به تهیه بلیط با نرخ قانونی بوده لذا از مسافرین درخواست داریم که در صورت امکان از طریق پایانه های مسافربری اقدام به سفر کنند.