شناسهٔ خبر: 125332 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

فرمانده یگاه حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی؛

اراضی ملی در شهرستان تربت حیدریه به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال رفع تصرف شد

اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از خلع ید و رفع تصرف زمینی به مساحت ۲۰۰ مترمربع بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در شهرستان تربت حیدریه خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان رضوی)، سرهنگ مجید علی نیا گفت: در طی گشت زنی های نیروهای یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن شهرستان تربت حیدریه ، مشاهده شد شخصی در اراضی ملی به مساحت ۲۰۰ مترمربع که ارزش تقریبی آن مبلغ ۱۰ میلیارد ریال بوده است اقدام به دیوارکشی نموده؛ که با آرای صادره از مراجع قضایی خلع ید و به اداره کل راه و شهرسازی بازگردانده شد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی همچنین به نقش مهم گزارش های مردمی در جلوگیری از تصرفات اراضی دولتی اشاره کرد و گفت: گشت حفاظت اراضی این اداره کل به صورت مستمر مشغول بازدید از حوزه استحفاظی بوده و با هرگونه تصرف اراضی ملی به شدت برخورد می کند.

وی در پایان اظهار داشت: شهروندان محترم می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و زمین خواری با شماره تلفن ثابت به شماره ۰۵۱۳۷۶۵۰۱۷۹ و سامانه تلفن گویای ۴ رقمی ۱۶۵۶ تماس بگیرند و هرگونه دخل و تصرف و یا تعرض و دخالت در اراضی ملی و دولتی را به یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی اعلام کنند.