شناسهٔ خبر: 125334 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

طی شبانه روز گذشته انجام شد:

برف روبی ۶۳ کیلومتر از راه های دسترسی ایلام

برف روبی مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام گفت: طی فعالیت سامانه بارشی اخیر ۶۳ کیلومتر از راه های دسترسی این استان توسط عوامل راهداری برف روبی شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(ایلام)؛ سیدزاهدین چشمه خاور اظهار داشت: براساس گزارش امروز ادارات تابعه و رصد دوربین‌های نظارت تصویری مرکز مدیریت راه‌های استان طی شبانه روز گذشته در ۹ راه ارتباطی از شهرهای استان بارش برف و باران گزارش شده است.

به گفته وی، طی شبانه روز گذشته تاکنون ۴۲ تن شن و نمک‌ در جاده‌های استان مصرف شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای ایلام با بیان اینکه با تلاش نیروهای راهداری ریزش برداری در ۱۶ مقطع از راه های این استان انجام شد، بیان کرد: کمک رسانی به ۲۹ دستگاه خودرو نیز طی شبانه روز گذشته توسط ۳۵ نفر از عوامل راهداری انجام شده است.

چشمه خاور اضافه کرد: در حال حاضر ۳۲ گروه راهداری (ثابت و سیار) با ۲۲۸ نیروی انسانی مستقر در راهدارخانه های استان مستقر هستند و رفع مشکلات احتمالی، برف روبی و نمک پاشی نقاط مختلف جاده ای را بر عهده دارند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام از ذخیره سازی ماسه و نمک به منظور بازگشایی راه‌ها در زمان وقوع برف و یخبندان، در ۱۳ راهدارخانه استان خبر داد و یادآور شد: اقداماتی مانند لایروبی دهانه پل‌ها، بستر رودخانه‌ها و شانه‌سازی محل‌هایی که تخریب شده برای فصل سرما انجام شده است.

چشمه خاور اضافه کرد: برای جلوگیری از بسته شدن راه‌های روستایی در هنگام بارش نزولات آسمانی با دهیاری‌ها و بخشداری‌های استان هماهنگی های لازم به عمل آمده و در صورت بسته شدن این مسیرها از ظرفیت این نهادها به منظور پاکسازی و برف‌روبی استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: مردم می‌توانند در هنگام سفرهای زمستانی با شماره گیری ۱۴۱ از اطلاعات راه‌های استان و کشور مطلع شوند.