شناسهٔ خبر: 125574 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان(شاهرود) خبر داد؛

ایمن سازی ۲۲ نقطه مستعد واژگونی در محورهای شرق استان سمنان

شیار لرزاننده خراسان جنوبی.jpg معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان(شاهرود)از اجرای شیار لرزاننده و ایمن سازی در ۲۲ نقطه از محورهای مستعد واژگونی شرق استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (شرق سمنان):سید علی موسوی معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان(شاهرود) از ایمن سازی محورهای شرق استان با اجرای شیار لرزاننده خبر داد و گفت: با توجه به اینکه موضوع خستگی و خواب آلودگی رانندگان از عوامل مهم وقوع تصادفات جاده ای به شمار می رود یکی از راه حل های پیشگیرانه و زود بازده در جهت کنترل و کاهش این نوع حوادث استفاده از شیارهای لرزاننده در سطح راه‌هاست.

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان در ادامه توضیح داد:  شیار لرزاننده عرضی ۲۲نقطه در محل پیچ‌های تند و محورهایی که سابقه خواب آلودگی و واژگونی خودرو دارند اجرا شد.

موسوی با بیان اینکه اجرای شیار لرزاننده در ۴۴کیلومتر از محورهای پرتصادف شرق استان انجام شده گفت:این پروژه در محورهای میامی-کاهک.میامی-جاجرم.بیارجمن-خارتوران و شاهرود به میامی از ابتدای دی ماه آغاز شده و انتظار می رود تا شروع سفرهای نوروزی به اتمام برسد.

وی حجم کار را ۴۴کیلومتر عنوان کرد و افزود: نوارهای رامبل در نقاط پرحادثه مذکور در ۲۲ مقطع انجام می شود تا از اثرگذاری بالاتری برخودار باشند تا ضمن کاهش سرعت و افزایش ضریب هوشیاری رانندگان موجب کاهش تصادفات نیز باشد.

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان(شاهرود)در پایان اظهار داشت: با تمام ظرفیت و امکانات سعی داریم ایمنی محورهای دارای سوابق واژگونی را افزایش دهیم تا کاربران سفری ایمن و پر از شادی و نشاط داشته باشند.