شناسهٔ خبر: 125594 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در ایام دهه مبارکه فجر انجام می‌شود؛

بهره‌برداری از ۲۱ پروژه راه و شهرسازی مازندران با اعتبار حدود ۲ هزار میلیارد ریال

علی دیوسالار سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران از بهره برداری ۲۱ پروژه عمرانی این اداره کل با اعتباری بالغ بر ۱۹۶۰ میلیارد ریال در ایام الله دهه فجر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (مازندران)، علی دیوسالار سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران ضمن اعلام خبر بهره‌برداری از ۲۱ پروژه راه و شهرسازی مازندران با اعتبار حدود ۲ هزار میلیارد ریال گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران را در مسیر نوینی قرار داده است که حیات اجتماعی و اقتصادی را در فضایی معنوی و روحانی به حرکت وا داشته است. 

وی ادامه داد در چهار دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از استعدادهای نهفته بخش حمل و نقل مجال بروز پیدا نموده و فعالیتهای بیشماری در بخش حمل و نقل جاده ای در استان بویژه در دولت سیزدهم، امکانات گسترده ای را برای توسعه سایر بخشها در استان بوجود آورده است. 

دیوسالار به بهره برداری از پروژه های عمرانی این اداره کل در ایام دهه فجر اشاره و اظهار داشت: ایام الله دهه مبارک فجر که فرصت مغتمی است جهت تجدید بیعت و میثاق با خون شهدا و ایثارگران انقلاب و مقام معظم رهبری، بیش از ۸۱۲ واحد مسکن و ۶ پروژه در حوزه ساخت و توسعه راهها با اعتباری بیش از ۱۹۶۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی مازندران در خصوص پروژه های راهسازی این اداره کل عنوان نمود: تکمیل شبکه راهها در شتاب بخشیدن به توسعه موثر بوده و سرمایه گذاری در این زمینه از جمله سرمایه گذاری زیربنایی محسوب می گردد. از این رو این اداره کل در این ایام، ۶ پروژه در حوزه ساخت و توسعه راهها از جمله بهسازی و آسفالت محور بهنمیر به زاغمرز، احداث باند دوم بهشهر به زاغمرز بطول ۲/۵ کیلومتر، بهسازی و آسفالت راههای ارتباطی شهرستان آمل، تعریض جاده بابل به شیرگاه، تکمیل و تعریض پل رودخانه ای عبداله آباد در محور نور و تکمیل پل انگتارود در محور نور-چمستان –آمل را با اعتباری بالغ بر ۵۳۳ میلیارد ریال به بهره برداری برساند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی مازندران به پروژه های افتتاحی در بخش مسکن اشاره و اظهار داشت یکی از نیازهای مهم برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه ایجاد یک سیستم کارآمد شهری در تمامی ابعاد بوده که در این میان نقش مسکن به عنوان سرپناه برای هر انسانی در این جوامع می تواند نقش موثر و تعیین کننده ای داشته باشد.

وی یادآور شد انشاالله در این ایام بیش ۸۱۲ واحد مسکن در مازندران با اعتباری بالغ بر ۱۴۳۰ میلیارد ریال در شهرستانهای ساری-چالوس –شیرگاه-نکاء-رامسر و فریدونکنار به بهره‌برداری می رسد.

دیورسالار در خاتمه خاطر نشان ساخت: در این ایام ۶ پروژه به استعداد ۱۱۳۰ واحد مسکونی در شهرهای گلوگاه- نکا- کیاکلا- بابل- بابلسر و چالوس گلنگ زنی و عملیات اجرای آن آغاز خواهد شد.