شناسهٔ خبر: 125646 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد؛

تشدید بازرسی‌ها از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت‌های هواپیمایی

میراکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از تشدید بازرسی ها از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت های هواپیمایی خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی میراکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: برابر دستور  معاون دادستان و ریاست شعبه ۳۰ دادسرای عمومی و انقلاب فرودگاه مهرآباد، همچون سال های گذشته، بازدید و بازرسی مستمر و میدانی از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و شرکت های هواپیمایی در سطح شهر تهران آغاز شد.

رضوی افزود: بازرسی‌ها توسط تیم مشترک بازرسی دستگاه های نظارتی از جمله سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان حمایت، پلیس امنیت اقتصادی، سازمان صنعت و معدن و تجارت و همچنین سازمان هواپیمایی کشوری صورت گرفت.  

وی تصریح کرد: هدف از تشکیل تیم مشترک بازرسی دستگاه های نظارتی، بررسی وضعیت بازار فروش بلیت هواپیما، گرانفروشی احتمالی، وضعیت تقاضای بازار و رصد عملکرد شرکت‌های هواپیمایی در رسیدگی به امور مسافران و تأخیرات پروازی و برخورد با سایت های فروش و یا دلالان مخل نظم در عرضه بلیت هواپیماست.  

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: در این راستا از دو شرکت خدمات مسافرتی مادر تخصصی تهیه و توزیع فروش بلیت هواپیما بازدید شد و ضمن استماع نظرات و دیدگاه های مدیران بازرگانی این شرکت ها، راهکارهای کاربردی لازم برای ایجاد نظم در فروش بلیت هواپیما با نرخ مصوب و جلوگیری از اختلال در بازار با افزایش غیر قانونی تا صدور ابلاغیه ستاد تنظیم بازار به آنان اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی  سازمان هواپیمایی کشوری وی با اشاره اینکه بازرسی‌ها به صورت سرزده و نوبه ای از دفاتر مسافرتی و شرکت های هواپیمایی تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت، گفت: مسافران و هموطنان می توانند، نقطه نظرات و شکایات خود در خصوص گران‌فروشی بلیت را از طریق مراجعه به سایت سازمان به آدرس caa.gov.ir در سامانه حقوق مسافر ثبت و پیگیری کنند .