شناسهٔ خبر: 125692 - سرویس بنادر و دریانوردی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر تشریح کرد؛

تمهیدات بندر خرمشهر برای گردشگری ایمن نوروزی

بندر خرمشهر مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر مصوبات نشست هماهنگی ارائه خدمات گردشگری دریایی برای ایام نوروز ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، نوراله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با تاکید بر اینکه این شهر هر ساله به صورت گسترده میزبان گردشگران و مسافران نوروزی است، اظهار داشت: رودخانه کارون و گردشگری دریایی یکی از ظرفیت‌ها و جاذبه‌های توریستی خرمشهر به شمار می‌رود که همواره گردشگران و مسافران نوروزی نسبت به آن رغبت نشان داده‌اند. 

وی عنوان کرد: بر همین اساس و برای عمل به مسوولیت‌های اجتماعی، اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر نسبت به رونق این ظرفیت بکر و پیشرفت شهر نسبت به توسعه این ظرفیت توجه اساسی داشته است. 

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: بندر خرمشهر در راستای توسعه گردشگری و شکوفایی اقتصادی منطقه ۸ پست اسکله گردشگری دریایی در خرمشهر احداث کرد که در سال گذشته با استقبال گسترده گردشگران روبه‌رو و موجب ایجاد اشتغال و نشاط در سطح منطقه شد. 

اسعدی بیان کرد: امروز نیز نشست هماهنگی و آماده‌سازی گردشگری دریایی برای ایام نوروز سال ۱۴۰۲ در اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر برگزار شد. 

به گفته وی‌؛ در این نشست مقرر شد ۶ فروند شناور و قایق با ۵۰ خدمه در دو شیفت و ۴۰ نفر بازرس، گارد و آتش‌نشان در ۲ شیفت در ایام نوروز حضور پیدا کنند. 

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: استقرار ۴ دستگاه کانکس، ایجاد ایستگاه آتش‌نشانی و انجام تمهیدات لازم برای ارائه خدمات ایمنی از دیگر مصوبات این نشست بود.