شناسهٔ خبر: 125985 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در ۱۰ ماهه سال جاری انجام شد؛

ایمن سازی فیزیکی ۳۰ باب مدرسه در حاشیه راه‌های سیستان و بلوچستان 

ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از ایمن سازی ۳۰ باب مدارس حاشیه راه های این استان با اعتبار افزون بر ۱۰ میلیارد ریال طی ۱۰ ماهه سالجاری خبر داد. 

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان)، یاسر محمد حسنی اظهار کرد: به دلیل قرار گرفتن مدارس در کنار جاده ها و تهدید سلامت عبور و مرور کودکان و دانش آموزان  این اداره کل در ایمن سازی مدارس حساسیت ویژه ای دارد.

وی در ادامه گفت: به منظور بالا بردن سطح فرهنگ ترافیک دانش آموزان، آگاهی از نحوه تردد ایمن در جاده ها و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی کارشناسان حوزه ایمنی و ترافیک این اداره کل همه ساله  علاوه بر ایمن سازی فیزیکی مدارس حاشیه راه های استان در حوزه نرم افزاری نیز اقداماتی نظیر آموزش مفاهیم ترافیکی، اهدای تجهیزات حاوی پیام های ایمنی و توزیع دفترچه های کمک آموزشی را مورد توجه قرار می دهد.

 رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان هدف از اجرای این طرح را بالا بردن ضریب ایمنی عبور و مرور دانش آموزان عنوان کرد و ادامه داد: اولویت ها برای اجرای طرح های ایمن سازی مدارس بر اساس مواردی همچون میزان تردد در جاده ، فاصله مدرسه از آن ، تعداد دانش آموزان و مخاطرات احتمالی از قبیل سرعت غیر مجاز در محورهای مواصلاتی تعیین می شود.

محمد حسنی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بسیاری از عادات و رفتارها در سنین کودکی شکل گرفته و در بزرگسالی تکامل می یابند ، فعالیت های کارشناسان این اداره کل در مدارس حاشیه راه ها ، فرصت ارزشمندی در زمینه آموزش بنیادی و تکمیل زیر ساخت های اصولی در راستای ترویج و تثبیت فرهنگ ترافیک در یک برنامه بلند مدت است که در آینده در زمینه ایمنی حمل و نقل، نمود عینی خواهد داشت.