شناسهٔ خبر: 126013 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد؛

توزیع لاستیک ناوگان با صدور حواله و صرفا در سامانه وزارت صمت انجام می شود

داریوش باقرجوان مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: توزیع لاستیک از طریق صدور حواله و صرفا در سامانه کالا متعلق به مجموعه وزارت صمت و بر اساس پیمایش ناوگان که توسط سازمان راهداری در اختیار وزارت صمت قرار گرفته انجام می شود.

داریوش باقر جوان مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،‌ با بیان اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای هیچ گونه دخالتی در چرخه تامین و توزیع لاستیک ناوگان حمل نقل جاده ای ندارد اظهار کرد: در حال حاضر توزیع لاستیک از طریق صدور حواله و صرفا در سامانه کالا متعلق به مجموعه وزارت صمت و بر اساس پیمایش ناوگان که توسط سازمان راهداری در اختیار وزارت صمت قرار گرفته انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به طور مداوم و مستمر پیگیر تامین لاستیک برای ناوگان حمل و نقل جاده ای هستیم، افزود: سازمان راهداری نیاز بخش حمل و نقل به لاستیک را به صورت سالانه و ماهانه و حتی مقطعی ( نظیر ایام اربعین و ...) به تفکیک اندازه و برند مورد تقاضای فعالان بخش حمل و نقل جاده ای به اطلاع مجموعه وزارت صمت می رساند تا از طریق تولیدات داخل و واردات تامین و در اختیار این بخش گسترده قرار گیرد.

مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص گلایه برخی رانندگان حمل و نقل مبنی بر توزیع نامناسب جغرافیایی حواله لاستیک تصریح کرد:‌ به دلیل محدودیت که در حوزه های توزیع لاستیک تشویقی اربعین وجود داشت مشکلاتی به وجود آمد که هم اکنون با وجود سیستم کلی توزیع لاستیک این مشکل نیز برطرف شده است.

 باقرجوان در ادامه گفت: ممکن است یک برند خاص به دلیل محدودیت در تعداد بارگذاری در سامانه و تقاضای زیاد برای آن سهمیه کاربر مجبور باشد از سایر حوزه ها نیاز خود را تامین کند که سعی بر این است با تعامل نزدیک با وزارت صمت این مشکل نیز به حداقل برسد.

وی با تاکید بر اینکه سعی بر این است که حتی الامکان نیاز ناوگان از تولیدات داخل تامین شود، بیان کرد: در سال‌های اخیر تلاش بسیاری برای تامین نیاز از طریق تولیدات داخل و عدم وابستگی به واردات صورت گرفته که موفق نیز بوده و سهم لاستیک های وارداتی در سبد مصرفی ناوگان کمتر شده است.