شناسهٔ خبر: 126178 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

در دیدار بذرپاش با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس مطرح شد؛

ضرورت فعالیت موثرتر سامانه‌های املاک و اسکان و حمل و نقل

وزیر بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در ساختمان دادمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این جلسه موضوعاتی همچون راه‌اندازی و فعالیت موثرتر سامانه املاک و اسکان، روند همکاری سازمان‌ها، نهادها، میزان خوداظهاری‌ها، سامانه جامع حمل و نقل و رفع نقاط حادثه خیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر راه و شهرسازی در این نشست بر شفاف‌سازی دارایی‌ها و اموال توسط نهادها و سازمان‌ها تاکید کرد.

بذرپاش در این نشست نقش بانک‌ها برای تخصیص ۲۰ درصد تسهیلات به بخش مسکن براساس قانون را قابل توجه دانست و در اجرای بهتر طرح نهضت ملی مسکن تداوم این روند را مورد تاکید قرار داد.

وی سامانه املاک و اسکان و تکمیل شدن آن را روشی موثر برای ارزیابی وضعیت مسکن برشمرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا در جلساتی که هر دو ماه یکبار با اعضای کمیسیون اصل ۹۰ و نمایندگان مجلس برگزار می‌شود، نحوه همکاری دستگاه‌ها، نهادها و سازمان‌ها و همچنین میزان پیشرفت اطلاعات درج شده در سامانه را مورد ارزیابی و تحلیل قرار بدهیم.

در این نشست، همچنین موضوع سامانه جامع حمل و نقل و رفع ایرادات این سامانه برای خدمات‌رسانی بهتر به مردم مورد بررسی قرار گرفت. از دیگر موضوعات این جلسه، ارایه گزارشی از روند رفع نقاط حادثه‌خیز توسط مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاون حمل و نقل بود.

مقرر شد تا از ظرفیت کمیسیون اصل ۹۰ برای همراهی سایر دستگاه‌ها،‌ ارگان‌ها و نهادها برای ثبت اطلاعات در این سامانه‌ها استفاده بهینه شود.