شناسهٔ خبر: 126348 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری ایلام:

یک میلیون و ۸۷۰ هزار تن انواع کالا در ایلام جابه جا شد

جابه جایی کالا مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام گفت: یک میلیون و ۸۷۰ هزار تن کالا از ابتدای سال جاری تاکنون از طریق ناوگان حمل ونقل در این استان جابجا شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(ایلام)؛ سید زاهدین چشمه خاور اظهار داشت: یک میلیون و ۸۷۰ هزار تن کالا توسط ۱۲۰ هزار و ۸۶۴ سرویس (بارنامه) جابجا شده است.

وی با بیان اینکه این میزان جابجایی کالا بیش از ۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است، افزود: سیمان، گندم و انواع مصالح ساختمانی بیشترین میزان کالاهایی بوده که در این مدت توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان جابجا شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام یادآور شد: سالانه بیش از ۹۸ درصد جابجایی کالا در داخل استان توسط بخش حمل و نقل جاده ای صورت می گیرد که این بخش دارای قابلیت ها و امکانات گسترده ای در سطح کشور است.

وی اضافه کرد: همچنین روزانه و در بازه های زمانی متفاوت، گشت های کنترلی از همکاران ستادی و شهرستانی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای نحوه ارائه خدمات را رصد می کنند.

چشمه خاور گفت: در صورت مشاهده تخلف، متخلفان به کمیسیون های رسیدگی به تخلفات سازمان راهداری معرفی و برابر ضوابط با آنها برخورد خواهد شد.

وی تاکید کرد: مردم می توانند از طریق شماره پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ و یا تلفن گویای ۱۴۱ شکایات خود را جهت پیگیری به اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام منعکس کنند.

۵۳ شرکت حمل و نقل کالا در استان ایلام فعال هستند، حدود هفت هزار راننده نیز در بخش حمل و نقل بار در استان ایلام مشغول کار هستند.