شناسهٔ خبر: 126430 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل:

هرگونه خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن ممنوع است

محمد زارع حسین‌زاده معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: هرگونه خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن و سایر طرح‌های حمایتی تامین مسکن وزارت راه و شهرسازی از طریق ثبت‌نام کنندگان در طرح‌ها ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ( استان اردبیل ) ، محمد زارع حسین‌زاده معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل با اعلام این مطلب اظهار کرد : هرگونه خرید و فروش امتیاز طرح نهضت ملی مسکن و سایر طرح‌های حمایتی تامین مسکن وزارت راه و شهرسازی از طریق ثبت‌نام کنندگان در طرح‌ها ، مشاورین املاک ، افراد و طرق مختلف ممنوع بوده و می‌تواند منجر به ابطال ثبت‌نام اولیه و حذف از طرح‌ها و پروژه‌ها شود.

وی ضمن تاکید بر خودداری از هرگونه خرید و فروش امتیاز این طرح های حمایتی دولت افزود : وزارت راه و شهرسازی هیچگونه مسئولیت و پاسخگویی در برابر فروشندگان و خریداران امتیازها ندارد.

معاون مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد : با توجه به حمایت دولت از فاقدین مسکن با ارائه تسهیلات و زمین رایگان در جهت خانه دار شدن این عزیزان واگذاری و انتقال امتیاز مسکن ملی به غیر، تحت هر عنوان حقوقی، غیر معتبر و ممنوع است و براساس مقررات پیگرد قانونی دارد.

زارع حسین‌زاده تاکید کرد : اقدام برخی افراد سودجو برای خرید امتیاز مسکن ملی از متقاضیان ارزش معاملاتی ندارد و خرید و فروش آن غیر قانونی است.

وی گفت : از آنجا که برای متقاضیان این واحدها تا زمان اتمام اقساط تسهیلات هیچگونه سندی صادر نمی‌شود چنانچه افراد دارای امتیاز، اقدام به واگذاری امتیاز خود به غیر کنند این کار تخلف محسوب می شود و ضمن برخورد قانونی با فرد متخلف، امتیاز وی باطل می‌شود.