شناسهٔ خبر: 126479 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان:

۳۳ پروژه حوزه راه و شهرسازی استان زنجان به بهره برداری رسید

اسماعیلی زنجان مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر، ۳۳ پروژه راه و مسکن به ارزش ۲۸۱ میلیارد تومان در استان زنجان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (زنجان)،اصغر اسماعیلی روز چهارشنبه در آئین افتتاح همزمان پروژه های مسکن و راه در محل اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان،گفت: امروز شاهد افتتاح همزمان پروژه‌های راه و شهرسازی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در استان زنجان هستیم.

وی اظهار کرد: در هشتمین روز از ایام الله دهه  مبارک فجر ۳۳ پروژه راه سازی و مسکن با اعتباری بالغ بر ۲۸۱ میلیارد تومان در استان زنجان افتتاح شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،با اشاره به تعریض باند موجود و احداث باند دوم سلطانیه -قیدار -کبودرآهنگ ( قطعه ۲ )، گفت: این پروژه با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان امروز افتتاح می شود. 

اسماعیلی تاکید کرد: تحویل سه واحد مسکونی به خانواده های دارای فرزند چهار قلو با اعتبار سه میلیارد تومان از مهمترین این پروژه ها بود که در دومین روز از ایام الله دهه فجر انجام شد.

وی به پروژه‌های حوزه بازآفرینی شهری اشاره کرد و ابراز داشت: سالن ورزشی شهید شهریاری زنجان نیز با اعتبار ۳.۸ میلیارد تومان در منطقه اسلام اباد شهر زنجان به بهره‌برداری می‌رسد که جامعه هدف ویژه‌ای را تحت پوشش قرار داده است و اداره کل راه و شهرسازی استان عادلانه پروژه ها را اجرا می کند.

 مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه برای تولید مسکن  اداره کل راه وشهرسازی  استان با تمام توان تلاش می کند، ابراز داشت: سیاست اصلی دولت در بخش مسکن ایجاد چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال است و  در این راستا استان زنجان برنامه احداث ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در طول ۲ سال را در برنامه دارد.

اسماعیلی پیشرفت فیزیکی پروژه های نهضت ملی مسکن در استان را بیش از ۳۵ درصد تا ۴۰ درصد اعلام کرد و افزود: این استان در اجرای این طرح در سطح کشور برتر است. 

وی،متذکر شد: بخش عمده‌ای از تأمین مالی ساخت واحدها با استفاده از تسهیلات بانکی است و در تلاش هستیم برنامه ویژه ای را تهیه کنیم تا به نتیجه خوبی که ترسیم کردیم برسیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان،با بیان اینکه راه یکی ابزارهای توسعه ای هر کشورو بخشی محسوب می شود،افزود: به توسعه راهها در سطح کشور بسیار توجه شده است.

اسماعیلی افزود: در سال ۵۷، فقط هشت هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی داشتیم که ۲۰۰ کیلومتر آن راه‌ها آسفالت بودند ولی امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران ۱۱۳ هزار کیلومتر راه روستایی داریم که بین ۸۵ تا ۹۰ درصد این راه‌ها برای روستاهای بالای ۲۰ خانوار آسفالت هستند.