شناسهٔ خبر: 12724 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

درپنل معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری سازمان زمین ومسکن مطرح شد:

معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ۵ استان/ پژمان: پروژه‌ها امکان بازگشت سرمایه و سودآوری دارند

پنل تخصصي معرفي پروژه‌هاي سازمان ملی زمین و مسکن در همایش بين‌المللي معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در پنل معرفی پروژه‌های سرمایه‌گذاری این سازمان درباره برخی از پروژه‌های پیشنهادی و نحوه تعامل با سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش خبرنگار ستاد خبری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حمل و نقل، مسکن و شهرسازی، سید محمد پژمان در پنل تخصصی سرمایه‌گذاری حوزه سازمان ملی زمین و مسکن که عصر یکشنبه ۱۲ مهر ماه در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری برگزار شد درباره اراضی در اختیار این سازمان و نحوه تعامل با سرمایه‌گذاران توضیح داد: همانطور که در معرفی پروژه‌های سازمان ملی زمین و مسکن تشریح شد کاربری این پروژه‌ها و اراضی مشخص شده‌اند و تغییرات عمده و محسوسی نمی‌توان در آن‌ها ایجاد کرد اما درمورد مجموعه‌هایی که چند کاربری هستند وضعیت متفاوت است. در این پروژه‌های خاص می‌توانیم با سرمایه‌گذار گفتگو کنیم و بر این اساس تغییراتی در کاربری‌ها ایجاد کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: برخی فعالیت‌ها، مکمل فعالیت‌های در نظر گرفته شده برای هر پروژه هستند و به اقتصادی‌تر شدن پروژه کمک می‌کنند. از سوی دیگر ما پروژه‌هایی را معرفی کرده‌ایم که امکان بازگشت سرمایه و سودآوری دارند و در معرفی پروژه‌ها، هزینه‌های حداکثری را در نظر گرفته‌ایم و می‌توان گفت هزینه مواردی مانند قیمت زمین یا کسب مجوزها نیز بیشتر از معمول اعلام شده است و امیدواریم حتی بعد از آغاز پروژه‌ها هزینه‌های اعلام شده اولیه کمتر شود. 

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در پاسخ به سوال یکی از سرمایه‌گذاران درباره پروژه سرمایه‌گذاری آزادگان که منطقه‌ای مسکونی در تهران است گفت: تعدادی بلوک مسکونی در تهران در نظر گرفته شده که امکان سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کند. ضمن این‌که در کنار این واحدهای مسکونی تعدادی برج اداری و تجاری نیز به سرمایه‌گذاران معرفی می‌شود.

در پنل تخصصی سازمان ملی زمین و مسکن، هشت پروژه این شرکت به حضار و سرمایه‌گذاران معرفی شد که شامل دو پروژه مرکز نمایشگاهی خودرو و منطقه مسکونی آزادگان در تهران، یک مجموعه مسکونی پردیسان در قم، یک مجتمع مسکونی در عظیمیه کرج، پروژه‌های جام جم و زکریا در خراسان رضوی و مجموعه‌های جهان‌نما و الهیه در هرمزگان بود./

نظر شما