شناسهٔ خبر: 127878 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرکل برنامه، بودجه و کنترل پروژه سازمان مجری خبر داد؛

پیشنهاد احداث دو بیمارستان تاکستان و بهارستان در لایحه بودجه ۱۴۰۲ توسط سازمان مجری

بیمارستان ابهر مدیرکل برنامه، بودجه و کنترل پروژه سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی از پیشنهاد احداث دو بیمارستان تاکستان و بهارستان در لایحه بودجه ۱۴۰۲ جهت اجرا توسط سازمان مجری خبر داد و گفت: با ابلاغ قانون، سرجمع بیمارستان‌های در حال احداث توسط سازمان به ۳۳ پروژه خواهد رسید.

مهناز آقاجانی مدیرکل برنامه، بودجه و کنترل پروژه سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی ودولتی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی گفت: در لایحه بودجه ۱۴۰۲ دو بیمارستان جدید در استان تهران و قزوین پیشنهاد داده شده است که با ابلاغ قانون بودجه در پایان اسفندماه، برنامه‌ریزی برای احداث این دو پروژه بیمارستانی توسط سازمان مجری صورت خواهد پذیرفت.

مدیرکل برنامه، بودجه و کنترل پروژه سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی با اعلام اینکه با ابلاغ احداث این دو بیمارستان برای سال ۱۴۰۲ سرجمع بیمارستان‌های در حال احداث توسط سازمان مجری به ۳۳ پروژه خواهد رسید در بیان جزئیات دو پروژه بیمارستانی توضیح داد: بیمارستان ۳۵۰ تختی حضرت ابوالفضل شهرستان بهارستان در استان تهران و توسعه بیمارستان  تاکستان در استان قزوین از ۹۰ به ۱۹۰ تخت از جمله پروژه‌های بیمارستانی هستند که در سال آتی به سازمان مجری محول می‌شوند.

آقاجانی افزود: اعتبار بیمارستان حضرت ابوالفضل شهرستان بهارستان ۶۳۰ میلیاردتومان است که ۳۷ میلیاردتومان برای سال ۱۴۰۲ در لایحه بودجه پیش‌بینی شده است. همچنین کل اعتبار بیمارستان  تاکستان ۱۸۰ میلیاردتومان است که در برنامه است تا در سال ۱۴۰۲ معادل ۱۰ میلیاردتومان به احداث آن تخصیص یابد.

وی تصریح کرد: در صدد هستیم با تخصیص‌هایی که برای این پروژه‌های بیمارستانی در نظر گرفته می‌شود این دو پروژه در زمان مقرر تکمیل و تحویل شود.