شناسهٔ خبر: 128070 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اعلام کرد:

پویش همراهان سفر ایمن در ۲ ایستگاه جاده ای در نوروز ۱۴۰۲ اجرا می شود

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام از برگزاری پویش همراهان سفر ایمن در ۲ ایستگاه جاده ای طی نوروز ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی(ایلام)؛ سیدزاهدین چشمه خاور اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور پویش همراهان سفر ایمن در ۲ ایستگاه و به منظور افزایش فرهنگ رانندگی  در جاده ها از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ اجرا می شود.

وی افزود:این طرح در استان ایلام در دو ایستگاه در پایانه مرزی شهید قاسم سلیمانی(مرزمهران) و مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی ثامن الحجج کیلومتر۱۹  محور ایلام-سرابله اجرا می شود .

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام عنوان کرد: با توجه به تقارن ایام تعطیلات نوروزی با ماه مبارک رمضان با همکاری ستاد اقامه نماز استان و با هدف فرهنگ سازی و ارتقای ایمنی،کاهش سوانح رانندگی و ترویج ارزش های دینی و مذهبی و اقامه نماز در سفرهای نوروزی این پویش در قالب برنامه های فرهنگی،هنری،مذهبی و ارائه پیام های ایمنی و ترافیکی اجرا می شود.

وی به افزایش دانش عمومی جامعه در خصوص ترافیک و افزایش ارتقای فرهنگ رانندگی ایمن اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین دلایل بروز سانحه در جاده‌ها خستگی راننده‌ها است که در این طرح سعی می‌شود به ترغیب رانندگان و توقف وسیله نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی و خواب آلودگی ناشی از رانندگی طولانی در مجتمع های خدماتی رفاهی، ارتقا فرهنگ رانندگی ایمن، به کارگیری هنر در خدمت ایمنی و ترغیب مسافران  به توقف در مسیر های منتخب را از جمله اهداف اجرای طرح پویش نوروزی همراهان سفر ایمن باشد.