شناسهٔ خبر: 128100 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در ۱۱ ماهه سال جاری انجام شد؛

ساخت و روکش آسفالت ۱۹۲ کیلومتر از راه روستایی مازندران

مازندران معاون فنی وراه های روستایی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای مازندران از روکش آسفالت ۱۹۲کیلومتر راه روستایی استان در۱۱ماهه سال جاری با اعتباری بالغ بر ۴هزار میلیارد ریال خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهر سازی از مازندران، یاسر ابراهیمی اظهار داشت: این عملیات درقالب ۱۴۰ پروژه در راههای روستایی استان به صورت پیمانی و با استفاده از اعتبارات ملی و استانی در ۱۱ ماهه سال جاری اجرا شده است.

 وی با بیان اینکه اجرای پروژه های فرعی و روستایی در استان تاثیر قابل‌توجهی در ارتقای ایمنی، کاهش تلفات رانندگی و تسهیل جابجایی بار و مسافر فرعی و روستایی خواهد داشت، افزود: ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها از جمله بازسازی، بهسازی و آسفالت راه‌ های فرعی و روستایی موجب تسهیل در داد و ستد و افزایش درآمد روستاییان شده و مانع مهاجرت آنها به شهرها می‌شود.

معاون فنی وراه های روستایی ادامه داد: بهبود وضعیت راه‌های فرعی و روستایی می‌تواند به آبادانی این مناطق که از کانون‌های مهم تولید و ارزش آفرینی هر جامعه‌ به شمار می‌روند، کمک کرده تا مسیر کشور برای دستیابی به توسعه پایدار را نیز هموار کند.

وی همچنین در خصوص رعایت استانداردها در ساخت راه‌های روستایی گفت: ساخت راه‌های روستایی طبق مشخصات این راه‌ها که در ضوابط و آیین نامه‌های ابلاغی کشور وجود دارد انجام می‌شود.

ابراهیمی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد ۲۵۸ پروژه در دست اجرا با اعتباری نزدیک به ۳ هزار میلیارد ریال از محل ابلاغ های ملی و موافقت نامه های استانی در حوزه راه روستایی در برنامه اجرایی اداره کل قرار دارد.

معاون فنی وراه های روستایی اظهار داشت : ایمن سازی راه ساخت و روکش روستایی به عنوان قسمتی از توسعه روستایی، یکی از فعالیت‌های این اداره کل را تشکیل داده که شامل حفظ و نگهداری راه‌های روستایی اعم از ترمیم و لکه‌گیری آسفالت، خط‌کشی راه‌های آسفالته، نصب علائم، شانه سازی و پاک‌سازی حریم راه‌های روستایی و ... است.

گفتنی است: مازندران دارای ۷۸۴۴ کیلومتر راه روستایی است.