شناسهٔ خبر: 128479 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

بروز رسانی تابلوهای پیام نمای متغیر جانمایی شده در محورهای مواصلاتی البرز

به روزرسانی تابلوهای vms مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز از به روزرسانی تابلوهای (vms) در محورهای مواصلاتی استان خبر داد و گفت: این اقدام تاثیر بسزایی در ارائه به موقع اطلاعات ترافیکی به رانندگان خودروها وعموم مسافرین برای تصمیم‌گیری در سفرهای نوروزی دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(البرز)؛ علی زندی‌فر با بیان این که همه ظرفیت‌های بخش حمل ونقل و راهداری استان برای ایمنی سفرهای مردم به کارگرفته شده است، اظهار کرد: راهدارخانه‌ها و راهداری شهرستان‌ها با نفرات، تجهیزات و ماشین آلات و همچنین ناوگان و امکانات شرکت‌های حمل و نقل مسافر همگی آمادگی کامل را دارند  تا سفرهای نوروزی مردم با ایمنی کامل همراه شود.

وی افزود: مرکز مدیریت راه‌های استان البرز هم با کمک انواع سامانه‌های هوشمند جاده‌ای وظیفه رصد لحظه‌ای تردد و ترافیک در محورهای ارتباطی را برعهده دارد و کاربران جاده‌ای می‌توانند از طریق ارتباط با سامانه ۱۴۱ از وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

این مسئول همچنین از به روزرسانی تابلوهای (vms) در محورهای مواصلاتی استان  خبر داد و گفت: این اقدام تاثیر بسزایی در ارائه به موقع اطلاعات ترافیکی به رانندگان خودروها وعموم مسافرین برای تصمیم‌گیری در سفرهای نوروزی دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز در ادامه با اشاره به اینکه سرعت غیرمجاز و خستگی از عواملی هستند که سفر را به مخاطره می‌اندازند، افزود: باتوجه به اینکه امسال تعطیلات نوروز با ماه مبارک رمضان همزمان می‌شود میزان بروز خستگی در رانندگان در ساعات قبل از افطار و پس از افطار می‌شود، لذا رانندگان در سفرهای نوروزی از مجتمع‌های خدماتی رفاهی و همچنین نمازخانه‌های بین راهی که احداث شده‌اند جهت استراحت و رفع خستگی استفاده کنند.

زندی‌فر خاطرنشان کرد: نقش رانندگان از اهمیت بالایی برخوردار است و در سفرهای نوروزی همه رانندگان باید دقت کنند که مسیر هم جزئی از سفر است، لذا باید با آمادگی، حفظ آرامش و رعایت مقررات به ویژه کنترل سرعت وسیله خود در حد سرعت مجاز و مطمئنه، به سلامت به مقصد خود برسند.

وی در پایان با اشاره به اجرای طرح سفرهای نوروزی توضیح داد: باتوجه به پیش‌بینی‌های افزایش سفرهای نوروزی امسال و براساس شیوه نامه‌های ابلاغی به استان‌ها، اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز ماموریت دارد تا با انجام اقدامات پیشگیرانه و آماده‌سازی راه‌ها، بستر سفرهای ایمنی برای مردم ایجاد کنند که با هماهنگی دستگاه‌های همکار از جمله پلیس راه  و ارگان‌های امدادی دیگر ایمنی سفرهای نوروزی تامین می‌شود.