شناسهٔ خبر: 129188 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی خبر داد:

بررسی ۶۲ پرونده تغییر کاربری و افزایش تراکم در کمیسیون ماده ۵ آذربایجان غربی

دکتر حمزه لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ۶۲ پرونده مربوط به شهرستان ارومیه‌ با موضوعات اصلاح و تغییر کاربری و افزایش تراکم در کمیسیون ماده ۵ این استان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، سید محسن حمزه‌لو در جلسه کمیسیون ماده ۵ آذربایجان غربی که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری استان در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ۶ پرونده مربوطه به بحث تغییر کاربری، ۴ پرونده در بخش اصلاح کاربری و ۵۲ پرونده در بخش افزایش تراکم ساختمانی مطرح و بررسی شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد پرونده مطرح شده ۵۲ مورد با نظر اعضای حاظر در جلسه مورد تصویب قرار گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی افزود: همچنین  ۱۰ طرح  با نظر اعضا مورد مخالفت قرار گرفت و  به بررسی مجدد ارجاع داده شد.

حمزه لو بیان کرد: این طرح‌ها توسط شهرداری ارومیه و اداره کل راه شهرسازی آذربایجان‌غربی مطرح و در این جلسه مورد بررسی قرار گرفتند.

وی تاکید کرد: تمام مصوبه‌های مطرح شده در کمیسیون ماده ۵ با رعایت ضوابط شهرسازی و معماری تعیین و تکلیف می شوند و در نهایت با نظر اعضای جلسه مورد تصویب یا مخالفت قرار می گیرند.

 براساس ماده ۵ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، جلسات کمیسیون ماده ۵ به منظور بررسی و تصویب طرح‌های تفصیلی و شهری و تغییرات آن با حضور اعضای کمیسیون تشکیل می‌شود.