شناسهٔ خبر: 129274 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تشریح کرد؛

نهضت بهسازی و آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری در ۴۰۰ شهر

بافت فرسوده تهران معاون وزیر راه و شهرسازی از انجام نهضت بهسازی و آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری در ۴۰۰ شهر طی سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: در برنامه است تا طی ۳ سال آتی در محلات فرسوده و ناکارآمد مشکلی تحت عنوان معابر خاکی وجود نداشته باشد.

محمد آئینی معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بخشی از عملکرد شرکت را در سال ۱۴۰۱  در خصوص نهضت بهسازی و آسفالت  معابر خاکی در محلات فرسوده و ناکارآمد شهری  تشریح کرد و توضیح داد: شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال ۱۴۰۱ نهضت بهسازی و آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری را از محل اعتبارات  بند ز تبصره یک قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در قریب به ۴۰۰ شهر با همکاری شهرداری‌ها آغاز کرد. 

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با تاکید بر حمایت وزیر راه و شهرسازی از برنامه‌های شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: در سال ۱۴۰۱ معادل ۱۱۳ هزار تن قیر به ارزش ۱۰۶۰۰میلیارد ریال  تخصیص داده شد که این مقدار۵ برابر سال۱۳۹۹ با مبلغ ۲۱۰۰ میلیارد است.

برنامه آسفالت ۳۹ میلیون مترمربع از سطح معابر بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری

معاون وزیر راه و شهرسازی یکی از بدترین چهره‌های محرومیت و مشکلات رایج در محلات فرسوده و ناکارآمد شهری را کیفیت پایین معابر و حتی فاقد آسفالت بودن بسیاری از کوچه ها در محلات هدف عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۳۹ میلیون متر مربع از سطح معابر بافت‌های محلات فرسوده و ناکارآمد شهری خاکی است  و نیاز به بهسازی  و آسفالت دارد به همین منظور شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال ۱۴۰۱ با اختصاص این میزان قیر در قالب تفاهمنامه به شهرداری‌ها ، نهضت ملی بهسازی و آسفالت معابر را آغاز کرد.

آیینی تصریح کرد: در برنامه است تا با همکاری دستگاه‌های مربوطه و سازمان شهرداری‌ها، بهسازی و آسفالت معابر محلات فرسوده و ناکارآمد شهری طی ۳ سال آتی به اتمام برسد و دیگر معضلی تحت عنوان معابر خاکی در محلات وجود نداشته باشد.

آسفالت و بهسازی معابر خاکی محلات هدف در ۴۰۰ شهر

وی گفت: محلات مشمول طرح بهسازی معابر خاکی  در محلات فرسوده و ناکارآمد بیش از ۴۰۰شهر بود.

آیینی با اشاره به اینکه حداقل 2 هزار کیلومتر طول از قیر رایگان مجموعه وزارت راه و شهرسازی بهره‌مند شدند برخی از استان‌های بهره‌مند از نهضت بهسازی و آسفالت معابر محلات هدف بازآفرینی شهری را شامل 71 شهر در استان اصفهان ، ۳۱ شهر در استان خراسان رضوی، ۲۲ شهر در استان مازندران، ۱۹ شهر در استان خوزستان عنوان کرد.