شناسهٔ خبر: 129470 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد؛

موافقت سازمان برنامه و بودجه در پرداخت ۱۲۰۰ میلیاردتومان تسهیلات برای تکمیل پروژه‌های سازمان مجری

علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی از موافقت سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت ۱۲۰۰ میلیاردتومان تسهیلات تکمیل پروژه‌های بیمارستانی و ورزشی سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات عمومی و دولتی در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی با تبریک فرارسیدن سال ۱۴۰۲ در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سال جدید سازمان را استفاده از ظرفیت ماده ۵۶ قانون الحاق عنوان کرد و توضیح داد: بر اساس ماده ۵۶ قانون الحاق، این امکان به دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها داده شده تا بتوانند از محل دریافت تسهیلات از بانک‌ها نسبت به تسریع در تکمیل پروژه‌ها اقدام کنند که سازمان مجری از این امکان و ظرفیت همچنانکه در سال گذشته استفاده کرد، بهره خواهد برد.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی ادامه داد: در سال گذشته موفق شدیم تا از ظرفیت ماده ۵۶ قانون الحاق برای انجام طرح تملک و توسعه مجلس شورای اسلامی که شامل دو پروژه کتابخانه و مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی است حدود ۳۰۰ میلیاردتومان مصوب کنیم که تاکنون ۱۵۰ میلیاردتومان آن تخصیص یافته است.

نبیان سازوکار دریافت استفاده از این ظرفیت را موافقت سازمان برنامه و بودجه، انتخاب بانک عامل، پذیرش قطعی بانک برای ارایه تسهیلات،  ثبت در سامانه تضامین سازمان برنامه و بودجه و ارایه موافقت‌نامه اصولی برای جزئیات دریافت تسهیلات  عنوان کرد.

وی با یادآوری اینکه پروسه تکمیل طرح تملک و توسعه مجلس شورای اسلامی در سال گذشته طی شده است، گفت: تاکنون سازمان مجری موفق شده است ۱۵۰ میلیاردتومان را برای تکمیل این طرح دریافت کند و مابقی در برنامه دریافت و تخصیص است.

درخواست ۸۰۰ میلیاردتومان تسهیلات برای تکمیل ۳ بیمارستان در سال ۱۴۰۲

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه در برنامه است تا از ظرفیت ماده ۵۶ قانون الحاق برای دریافت ۱۲۰۰ میلیاردتومان برای تکمیل سه بیمارستان و یک ورزشگاه بودجه دریافت شود، ادامه داد: در برنامه است تا در سال جدید برای سه بیمارستان آموزشی رشت معادل۳۰۰ میلیاردتومان،‌ برای احداث بیمارستان جایگزین خاتم‌الانبیاء شوشتر ۲۰۰ میلیارد تومان، برای احداث بیمارستان آموزشی ساری معادل ۳۰۰ میلیارد تومان از ظرفیت ماده ۵۶ قانون الحاق برای دریافت تسهیلات اقدام شود.

نبیان یادآور شد: روند کار به این ترتیب است که ابتدا باید سازمان برنامه و بودجه با پرداخت این تسهیلات موافقت کند. هم اکنون برای تکمیل بیمارستان رشت با بانک ملت، تکمیل بیمارستان جایگزین خاتم‌الانبیاء شوشتر با بانک رفاه و تکمیل بیمارستان آموزشی ساری با بانک صادرات وارد مذاکره شدیم و موافقت نامه اصولی آنها در آستانه امضا قرار دارد.

موافقت سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت یکصد میلیاردتومان تسهیلات برای تکمیل ورزشگاه بناب

وی توضیح داد: همچنین برای ورزشگاه بناب که در درون خود ۵ پروژه را دارد وارد رایزنی شده‌ایم. هم‌اینک سازمان برنامه و بودجه با پرداخت تسهیلات برای تکمیل این پروژه موافقت کرده است و سازمان مجری برای تکمیل این طرح نیز ۱۰۰ میلیاردتومان درخواست کرده است.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی خاطرنشان کرد: سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی در سال گذشته توانست  برای طرح توسعه مجلس شورای اسلامی، سه بیمارستان و یک ورزشگاه از ظرفیت ماده ۵۶ قانون الحاق بهره‌مند شود.  هم‌اینک برای این پروژه‌ها در مرحله عقد قرارداد با بانک‌های مربوطه هستیم. در مجموع از ظرفیت ماده ۵۶ به مبلغ ۱۲۰۰ میلیاردتومان اقدام کردیم که ۳۰۰ میلیاردتومان را گرفته‌ایم و مابقی در مراحل مختلف عقد قرارداد است.