شناسهٔ خبر: 129617 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تردد بیش از ۳ میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی البرز

ورود و خروج خودرو معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: همزمان با آغاز سفرهای نوروزی و در بازه زمانی ۲۴ تا ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۱، تردد سه میلیون و ۴۲۸ هزار و ۴۷۵ خودرو در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(البرز)، حمید پرورشی اظهار کرد: براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۵۲ دستگاه‌ ترددشمار فعال در محورهای مواصلاتی البرز همزمان با آغاز سفرهای نوروزی و در بازه زمانی ۲۴ تا ۲۹ اسفند سال ۱۴۰۱، تردد سه میلیون و ۴۲۸ هزار و ۴۷۵ خودرو در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است.

وی افزود: در این بازه زمانی ورود یک میلیون و ۶۲۰ هزار و ۳۵۴ خودرو به محورهای مواصلاتی البرز ثبت شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشته است.

پرورشی با اشاره به اینکه در این مدت از محورهای مواصلاتی البرز یک میلیون و ۸۰۸ هزار و ۱۲۱ خودرو خارج شده، افزود: خروجی خودرو از محورهای مواصلاتی البرز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نیز ۱۳ درصد افزایش داشته است.

این مسئول بیان کرد: سرعت متوسط وسایل نقلیه در این بازه زمانی ۷۰ کیلومتر در ساعت و پرترددترین محور استان آزادراه کرج- قزوین(محدوده پایانه شهید کلانتری) با تردد ۶ هزار و ۶۶۷خودرو در ساعت بوده است.

معاون راهداری البرز یادآور شد: رانندگان حتما قبل از عزیمت به سفر، از طریق تماس با تلفن گویا و سامانه جامع ۱۴۱ از آخرین وضعیت راه‌های استان و کشور مطلع شوند تا سفر ایمن‌تری را داشته باشند.