شناسهٔ خبر: 129642 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

سازمان هواشناسی هشدار داد؛

تشدید بارش‌ها در خراسان رضوی و جنوبی از روز پنجنشبه

باران بهاری سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح نارنجی از تشدید فعالیت سامانه بارشی در خراسان‌های رضوی و جنوبی از روز پنجشنبه خبر داد که آبگرفتگی معابر و اختلال در حمل‌ونقل را به دنبال دارد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی با تشدید فعالیت سامانه بارشی برای روز پنجشنبه در استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی شاهد رگبار و رعدوبرق، بارش تگرگ، وزش باد شدید موقت، در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف و کولاک برف خواهیم بود.

لغزندگی جاده‌ها، کاهش دید، اختلال در ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، طغیان رودخانه‌ها، در نواحی کوهستانی کولاک برف، صاعقه، رانش زمین و ریزش سنگ در نواحی کوهستانی، خسارت به سازه‌های موقت و خسارت به صنعت کشاورزی از مخاطرات این سامانه است.

سازمان هواشناسی توصیه کرده است مسافران هنگام سفر با خودرو تجهیزات لازم و سوخت کافی به همراه داشته باشند.

همچنین بر عدم اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی، خودداری از چرای دام و عدم تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها در نواحی سردسیر آمادگی برای برف روبی توسط دستگاه‌های مربوطه تاکید شده است.