شناسهٔ خبر: 129691 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

از ۲۴ تا ۲۹ اسفند؛

بالغ بر ۲۶۸ هزار خودرو وارد یزد شدند

محمدی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد از ورود بیش از ۲۶۸ هزار و ۳۹۰ خودرو به استان یزد از ۲۴ تا ۲۹ اسفند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(یزد)، سیدحسین محمدی معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد اظهار داشت: آمار خودروهای ورودی به استان یزد از ۲۴ تا ۲۹ اسفند به ۲۶۸ هزار و ۳۹۰ رسید.

وی همچنین آمار خودروهای خروجی از استان را نیز ۲۶۸ هزار و ۳۰۴ نفر اعلام کرد و گفت: روز گذشته آمار خودروهای وارد شده به استان ۴۲ هزار و ۳۶۸ مورد و آمار خروجی ها به ۴۷ هزار و ۶۷۰ مورد رسید.

محمدی با اشاره به اجرای طرح راهداری نوروزی بیان کرد: بیشترین آمار خروجی خودرو در استان یزد مربوط به روز ۲۹ اسفند بوده که بالغ بر ۴۷ هزار خودرو از استان خارج شدند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد یادآور شد: محورهای پرتردد در ساعت اوج طی ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب یزد – مهریز، دهشیر – تفت، عقدا – اردکان و یزد – تفت بوده است.

محمدی عنوان کرد: میزان تردد در محورهای استان یزد در حال حاضر توسط ۹۲ ترددشمار فعال رصد می شود.

وی با اشاره به اینکه سرعت خودروها نیز توسط دوربین ها ثبت می شود، افزود: سرعت متوسط خودروها در تاریخ ۲۹ اسفند ۸۲ کیلومتر در ساعت بوده و ۱۲ درصد خودروها بالاتر از سرعت غیرمجاز داشته اند.

محمدی همچنین یادآور شد: ۲۱ درصد آمار خودروهایی که در محورهای استان تردد کرده اند، مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده است.