شناسهٔ خبر: 129800 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون فنی اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد:

آمار خودروهای ورودی استان یزد به ۳۰۵ هزار مورد رسید

معتمدی معاون فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد از ورود بالغ بر ۳۰۵ هزار خودرو به استان یزد تا پایان روز اول فروردین ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(یزد)، حامد معتمدی اظهار داشت: آمار خودروهای ورودی به استان یزد از ۲۴ اسفند تا اول فروردین ماه به ۳۰۵ هزار و ۹۵ مورد رسید.

وی همچنین آمار خودروهای خروجی از استان را نیز ۳۱۲ هزار و ۳۱۲ مورد اعلام کرد و افزود: روز گذشته (اول فروردین) بالغ بر ۳۶ هزار خودرو وارد استان شده اند و آمار خروجی ها نیز بالغ بر ۴۴ هزار مورد بوده است.

معتمدی با اشاره به اجرای طرح راهداری نوروزی بیان کرد: بیشترین آمار خروجی خودرو در استان یزد مربوط به روز ۲۹ اسفند بوده که بالغ بر ۴۷ هزار خودرو از استان خارج شدند.

معاون فنی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان یزد یادآور شد: آمار ورودی خودروها به استان یزد به تدریج در حال کاهش است.

وی افزود: محورهای پرتردد در ساعت اوج طی ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب یزد – مهریز، دهشیر – تفت، عقدا – اردکان و یزد – تفت بوده است.

معتمدی عنوان کرد: میزان تردد در محورهای استان یزد در حال حاضر توسط ۹۲ ترددشمار فعال رصد می شود.

وی با اشاره به اینکه سرعت خودروها نیز توسط دوربین ها ثبت می شود، افزود: سرعت متوسط خودروها در تاریخ ۲۹ اسفند ۸۲ کیلومتر در ساعت بوده و ۱۲ درصد خودروها بالاتر از سرعت غیرمجاز داشته اند.

رستگاری همچنین یادآور شد: ۲۰ درصد آمار خودروهایی که در محورهای استان تردد کرده اند، مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده است.