شناسهٔ خبر: 130004 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

به منظور افزایش ایمنی تردد مسافران نوروزی انجام شد؛

اجرای عملیات رها سازی سنگ‌های معلق درجاده چالوس

مازندران مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از اجرای طرح لق گیری ترانشه و رها سازی سنگ های معلق دیوارهای کناری محور کندوان در حد فاصل ولی آباد تا سیاه بیشه در قالب 5 اکیپ توسط راهداران در یک اقدام جهادی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از مازندران ، حسن جهانیان اظهار داشت: با توجه به بارش ها در چند روز گذشته و ریزش سنگ و عدم ایمنی کافی محور  این طرح با هدف جلوگیری از خطر سقوط سنگ‌های غیرایمن در طرح راهداری اضطراری انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: لق گیری در راهداری به معنای برداشتن سنگ های معلق در حاشیه راه ها و نقاطی است که بیشتر در معرض خطر می باشدکه به همین منظور عملیات لق گیری در حد فاصل ولی آباد تا سیاه بیشه انجام می پذیرد.

جهانیان گفت:با توجه به کوهستانی بودن محور کرج-چالوس و ریزش سنگ از کوه، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران با شناسایی نقاطی که بیشتر در معرض خطر است، با بررسی های دقیق اقدام به لق گیری  می نماید تا خطرات را در این مسیر به حداقل کاهش دهد و ارتقای ایمنی را در محور کرج-چالوس افزایش دهد.

وی خاطر نشان ساخت: جاده کوهستانی کرج- چالوس از مسیرهای پرتردد و پرحادثه کشور محسوب می شود، طول این مسیر حدود 162 کیلومتر است که نیمی از آن در استان البرز و مابقی آن در حوزه استحفاظی استان مازندران قرار دارد. 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران از احتمال بازگشایی محور در چند ساعت آینده خبر داد و تاکید کرد: رانندگان عزیز لطفاً برای جلوگیری از حوادث احتمالی با مامورین پلیس راه و راهداری در بازه زمانی مذکور همکاری کنید.