شناسهٔ خبر: 130024 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل خبر داد:

افزایش ۶۸ درصدی تردد در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل

پویش مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل از افزایش ۶۸ درصدی تردد در مبادی ورودی و خروجی این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ازاردبیل،کلیم الله وثوقی دربازدید از ایستگاه پویش همراهان سفر ایمن واقع در محور اردبیل-آستارا محدوده تونل حیران گفت: از زمان اجرای طرح نوروزی راهداری از ۲۴ اسفندماه تا سوم فروردین ۵۰۱ هزار و ۴۵۳ تردد در مبادی ورودی و خروجی استان ثبت شده است.

وی افزود: این تعداد تردد نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲۹۸ هزار و ۵۲۱ تردد ثبت شده بود ، امسال افزایش چشمگیری را نشان می دهد.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل همچنین تصریح کرد: در مدت یاد شده ۹۷ هزار و ۳۹۴ تردد در محور اردبیل -سرچم ، ۹۷ هزار و ۶۹۵ تردد در محور نیر _ سراب ،۴۴ هزار و ۵۵۰ تردد در محور اصلاندوز _ کلیبر ، ۱۸۴ هزار و ۷۶۴ تردد در محور اردبیل _ آستارا ، ۲۵ هزار و ۶۸۹ تردد در محور خلخال _ اسالم و ۵۱ هزار و ۳۶۱ تردد نیز در محور مشگین شهر _ اهر به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استان اردبیل مقصد گردشگری مسافران از جای جای کشور است در همه محورهای استان شاهد ترافیک و رشد تردد هستیم.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل از فعالیت ۷۴ سامانه تردد شمار ، ۴۱ دوربین نظارت تصویری و ۶۶ سامانه ثبت تخلفات در استان اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: ۲ سامانه توزین حین حرکت و سه تابلو پیام متغیر نیز فعال است.

عضو شورای اداری استان اردبیل فعالیت شبانه روزی کارشناسان مرکز مدیریت راه های استان اردبیل را در این ایام یادآور شد و اظهار کرد:مردم و مسافران قیل از سفر جهت اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی استان با سامانه ۱۴۱ راهداری تماس گرفته و هرگونه انتقاد و شکایت خود را نیز جهت بررسی اطلاع دهند.