شناسهٔ خبر: 13003 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

عابدزاده در گفتگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

آزادسازی کامل نرخ بلیت هواپیما تا پایان ۹۴/ افزایش کیفیت خدمات با رقابت بین ایرلاین‌ها

علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما تا پایان امسال در راستای اقتصادی کردن ایرلاین‌ها خبر داد و گفت: این رقابت منتج به ارتقای کیفیت خدمات خواهد شد.

علی عابدزاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اظهار کرد: به منظور اقتصادی کردن شرکت‌های هواپیمایی به دنبال آزادسازی کامل نرخ بلیت هواپیما هستیم.

وی با بیان اینکه نرخ بلیت هواپیما تا پایان امسال به طور کامل آزاد می‌شود افزود: در راستای اقتصادی‌کردن فعالیت ایرلاین‌ها، نرخ بلیت هواپیما از سال گذشته در قالب متنوع‌سازی قیمت‌ها اجرا شد که در ادامه آن تا پایان امسال قیمت بلیت به طور کامل آزادسازی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تاثیر آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بر عملکرد ایرلاین‌ها افزود: آزادسازی قیمت بلیت هواپیما بین شرکت‌های هواپیمایی رقابت ایجاد می‌کند که این رقابت منتج به ارتقای کیفیت خواهد شد.

عابدزاده ادامه داد: آزادسازی قیمت بلیت هواپیما تکلیف بند ب ماده ۱۶۱ قانون برنامه پنجم توسعه است که براساس آن باید نرخ بلیت هواپیما از ابتدای سال سوم برنامه پنجم توسعه یعنی از ابتدای سال ۱۳۹۲ آزادسازی می‌شد اما به دلیل آماده نبودن زیرساخت‌ها تاکنون به طور کامل اجرایی نشده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اختیار اجرای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما بر اساس قانون به سازمان هواپیمایی کشوری محول شده و با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اجرا می‌شود.

طبق بند «ب» ماده ۱۶۱ قانون برنامه پنجم توسعه دولت مكلف است تا پایان سال اول برنامه نسبت به  متنوع سازی نرخ خدمات حمل و نقل هوایی بار و مسافر اقدام کند و از ابتدای سال سوم برنامه ضمن آزادسازی كامل نرخ حمل و نقل هوایی، خدمات  فرودگاهی و شبكه پروازی، لغو تخفیفات تكلیفی و هرگونه معافیت در زمینه بهره‌برداری از خدمات ناوبری هوایی، فرودگاهی، نشست و برخاست، خدمات پروازی، واگذاری اماكن و سایر موارد مرتبط نسبت به واقعی‌کردن نرخ آنها اقدام كند.

بر اساس این گزارش، از سال گذشته نرخ بلیت هواپیما در گام نخست متنوع سازی شد و بر اساس آن به شرکت‌های هواپیمایی اجازه داده شد تا بسته به نوع و میزان ارائه خدمات حداکثر تا سقف ۳۰ درصد نسبت به افزایش نرخ بلیت اقدام کنند./

نظر شما