شناسهٔ خبر: 130034 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد:

جابه‌جایی بیش از ۳۱ هزار مسافر با ناوگان عمومی در محورهای مواصلاتی خراسان شمالی

اتوبوس مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از جابه‌جایی ۳۱ هزار و ۲۶۴مسافر با ناوگان عمومی در محورهای مواصلاتی از ابتدای اجرای طرح نوروزی (۲۴ اسفند سال گذشته) تا ۲ فروردین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان شمالی)، محمد مشتری با اشاره به افزایش ۲۱/۸ درصدی جابه جایی مسافران نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت: جابه جایی مسافران در این بازه زمانی توسط ۴ هزار و ۵۲۵ دستگاه ناوگان عمومی انجام شده که حاکی از افزایش ۳/۱ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

 وی با اشاره به برنامه ریزی و تمهیدات ویژه برای خدمات دهی مناسب به مسافران نوروزی افزود: در این مدت هزار و ۱۹۷ سفر برون استانی توسط ناوگان حمل و نقل عمومی با  ۱۰ هزار و ۵۶ مسافر و ۳هزار و ۳۲۸ سفر درون استانی با ۲۱ هزار و ۲۰۸ مسافر انجام شده است.

این مسئول اظهار کرد: ۷۹۸ دستگاه ناوگان عمومی مسافری شامل ۱۴۷ دستگاه اتوبوس، ۲۲۷ دستگاه مینی بوس و ۴۲۴ دستگاه سواری کرایه عمومی به مسافران خدمات رسانی می کنند.

 مشتری ظرفیت ناوگان عمومی مسافری را ۹ هزار و ۵۰۰ صندلی برشمرد و ادامه داد:  مسافران می توانند با مراجعه به دفاتر نظارت بر حمل و نقل مسافری مستقر در پایانه های مسافری عمومی استان و یا تماس با سامانه گویای ۱۴۱ انتقادات، پیشنهادات و یا شکایات خود را مطرح کنند.