شناسهٔ خبر: 130056 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل اعلام کرد:

افزایش ۳درصدی جابجایی مسافر در استان اردبیل

اتوبوس هاي برون شهري در صورت تاخير در حركت از مبدا پايانه های مسافربری  به كميسيون هاي تخلفات معرفي  مي شوند معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از افزایش ۳ درصدی جابجایی مسافر در استان اردبیل خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از اردبیل،رضا شیرین زاده در بازدید از ترمینال های مسافربری اردبیل با بیان اینکه از زمان آغاز طرح نوروزی راهداری یعنی از مورخ ۲۴ اسفند تا ۴ فروردین ماه ۲۷ هزار و۷۳۱ نفر مسافر از استان اردبیل جابجا شده گفت:نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲۶ هزار و۹۲۳نفر مسافر جابجا شده بود امسال افزایش ۳درصدی را در این بخش شاهد هستیم.

وی تصریح کرد: این تعداد جابجایی مسافر در قالب ۴هزار و۸۴۱سفر انجام شده است.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به اینکه در مدت یاد شده از این تعداد ۱۴ هزار و۶۵۳ نفر با وسیله نقلیه اتوبوس،هزار و۶۴۲ نفر با وسیله نقلیه مینی بوس و ۱۱ هزار و۴۳۶ نفر نیز با وسیله نقلیه سواری از استان اردبیل به مقاصد مختلف کشور جابجا شده اندخاطرنشان شد:در طول اجرای این طرح بازرسان اداره کل راهداری برعملکرد شرکت ها،رانندگان و ناوگان ها نظارت ویزه ای دارندتا خدمات مطلوب به مردم و مسافران ارائه دهند.

شیرین زاده در جهت کاهش حوادث و تصادفات کنترل ایمنی ناوگان ها را بسیار مهم دانست و افزود:تمامی مدیران فنی موظف هستند تا تجهیزات ایمنی و چک لیست ناوگان ها را قبل از شروع سفر چک کرده و در صورت وجود نواقص اجازه حرکت به راننده داده نخواهد شد.

وی خرید بلیط ها را بصورت اینترنتی یادآور شدو اظهار کرد:بر روی تمامی بلیط ها مشخصات ناوگان و راننده حک شده تا از بروز تخلفات جلوگیری شده و شماره تلفن های ۱۴۱راهداری، مدیر پاسخگو و۱۱۰ نیز جهت رسیدگی به شکایت وانتقاد مسلفران در ۳ نقطه از اتوبوس نصب شده است.

شیرین زاده فعالیت هزار و ۲۰۰ ناوگان راهداری استان اردبیل را با بیش از ۲ هزار راننده در بخش حمل ونقل را یادآور شدو اظهار کرد:۳۰۰ دستگاه اتوبوس،۶۵۰ دستگاه سواری و ۲۵۰ دستگاه مینی بوس در طرح نوروزی در خدمت مردم و مسافران هستند.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل هدف از اجرای این طرح را ارائه خدمات مطلوب به مسافران عنوان کرد و ادامه داد:طبق شاخص های رضایتمندی استان اردبیل رتبه سوم کشوری را در بین همه استان ها و درمیان استان های درجه ۲ نیز رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده است.

شیرین زاده در بخش راهداری نیز سرو سامان دادن وضعیت جاده ها،انجام آسفالت محورها،خط کشی،زیبایی و آراستگی جاده، شستشوی علائم ونصب بنرهای ایمنی را در محورهای مواصلاتی استان یادآور شدو اظهار کرد:همزمان با سراسر کشور طرح نوروزی پویش همراهان سفر ایمن نیز در ۳ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی استان اردبیل اجرا می شود.

و ی افزود:این طرح مهم با شعار سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما در کیلومتر ۹۸ محور اردبیل پارس آباد مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی سحر و کیلومتر ۷۷ محور اردبیل سرچم مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی ارم کوثر و در محوراردبیل-آستارا گردنه حیران در حال اجراست.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل تصریح کرد: طرح نوروزی پویش همراهان سفر ایمن از ۲۴ اسفند تا ۱۵ فروردین با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی ، هنری و ارائه پیام های ایمنی و ترافیکی در خدمت مردم و مسافران است.

شیرین زاده کمک به افزایش ایمنی در سفرهای نوروزی برای استفاده کنندگان از خودروهای شخصی و حمل و نقل عمومی، اشاعه و پاسداشت ارزش های دینی و مذهبی در سفرهای نوروزی به ویژه ایام ماه مبارک رمضان، ترغیب رانندگان به توقف وسایل نقلیه در طول سفر با هدف رفع خستگی ناشی از رانندگی طولانی در مجتمع‌های خدماتی رفاهی ، ارتقا دانش عمومی جامعه در خصوص ایمنی و فرهنگ درست رانندگی ، کمک به آشنایی مسافران نوروزی با تمدن ، فرهنگ و هنر ایران اسلامی ،کمک به احیای موسیقی ایرانی به ویژه موسیقی های بومی و مقامی، به کارگیری هنر در خدمت ایمنی برای ایجاد جاذبه های جاده ای و ترغیب مسافران به توقف در مسیر های منتخب را از جمله اهداف اجرای طرح پویش نوروزی همراهان سفر ایمن عنوان کرد.

وی از مردم و مسافران خواست هرگونه شکایت وانتقاد خود از عملکرد شرکت ها ناوگان و رانندگان را از طریق سامانه ۱۴۱ راهداری اطلاع دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

 معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از فعالیت ۷۴ سامانه تردد شمار ، ۴۱ دوربین نظارت تصویری و ۶۶ سامانه ثبت تخلفات در استان اردبیل خبر داد و خاطرنشان کرد: ۲ سامانه توزین حین حرکت و سه تابلو پیام متغیر نیز فعال است.

شیرین زاده با بیان اینکه  از آغاز طرح نوروزی تا به امروز افزایش ۶۸ درصدی تردد را در مبادی ورودی و خروجی استان شاهد هستیم گفت:همه راهدارخانه های استان با تمام امکانات و نیروی انسانی مجهزو مستقر  شده اند تا به مسافران نوروزی خدمات ارائه دهند.

وی بااشاره به اینکه ناوگان های سنگین و نیمه سنگین استان با عمر ۲۷ سال فرسوده هستند افزود:در سفر دیروز رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشوربه اردبیل برای اولین بار مجوز صدور خرید ۱۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری به استان اردبیل صادر ومقرر شد منابع مورد نیاز برای خرید این ماشین آلات از محل اعتبارات ملی تامین شود.

معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل اظهار کرد:استان اردبیل در تمام شاخص های حمل ونقل که زیربنای شاخص های اقتصادی است با رشد خوبی مواجه است .