شناسهٔ خبر: 130146 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل خبر داد؛

رشد ۶۳ درصدی تردد در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل

تردد ماشین مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از رشد ۶۳ درصدی تردد درمبادی ورودی و خروجی استان اردبیل خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از اردبیل،کلیم اله وثوقی مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل در بازدید از محور اردبیل-آستارا گفت: از زمان آغاز طرح نوروزی راهداری یعنی از مورخ ۲۴ اسفند تا ۵ فروردین ماه ۶۷۷ هزار تردد درمبادی ورودی و خروجی استان ثبت شده است.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل ونقل استان اردبیل با اشاره به اینکه در مدت یاد شده ۳۶۳ هزار تردد در مبادی ورودی و ۳۱۴ هزار تردد نیز در مبادی خروجی استان به ثبت رسیده افزود:نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۴۱۴ هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسیده بود امسال افزایش ۶۳ درصدی راشاهد هستیم.

وی با توجه به گردشگر پذیر بودن استان ازدبیل به افزایش تردد در همه محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و گفت:در مدت یاد  شده ۱۲۲ هزار و ۳۵۲ تردد در محور اردبیل-سرچم،۱۳۵هزار و۸۳۳ تردد در محور نیر-سراب،۵۷ هزار و۳۵۵ تردد در محور اصلاندوز-کلیبر،۲۵۴ هزار و ۵۷۵ تردد در محور اردبیل-آستارا،۳۷ هزار و۶۱۵ تردد درمحور خلخال-اسالم و ۶۹ هزار و۲۵۵ تردد نیز در محور مشگین شهر-اهر ثبت شده است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل فعالیت ۷۴ سامانه تردد شمار ، ۴۱ دوربین نظارت تصویری و ۶۶ سامانه ثبت تخلفات در استان اردبیل را یادآور شدو اظهار کرد: ۲ سامانه توزین حین حرکت و سه تابلو پیام متغیر نیز فعال است.

عضو شورای اداری استان اردبیل همچنین از جابجایی ۳۶هزار و۳۰۷ نفر مسافرتوسط ناوگان های مختلف از استان اردبیل به مقاصد مختلف کشور خبرداد و خاطرنشان کرد:این میزان جابجایی سفر در قالب ۶هزار و۴۸۰ سفر انجام شده است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل نسبت به مدت مشابه سال قبل به افزایش ۵ درصدی جابجایی مسافر در استان اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: بیش از ۲ هزار راننده در بخش حمل ونقل ائم از۳۰۰ دستگاه اتوبوس،۶۵۰ دستگاه سواری و ۲۵۰ دستگاه مینی بوس در طرح نوروزی در خدمت مردم و مسافران هستند.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از مردم و مسافران خواست قبل از سفر جهت اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی استان با سامانه ۱۴۱ راهداری تماس گرفته و هرگونه انتقاد و شکایت خودرا نیز جهت بررسی اطلاع دهند.