شناسهٔ خبر: 130219 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

تردد بیش از ۶ میلیون خودرو در محورهای مواصلاتی البرز

تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی البرز مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: همزمان با آغاز سفرهای نوروزی تردد ۶ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۲۲۹ خودرو در محورهای مواصلاتی البرز ثبت شده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علی زندی‌فر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز اظهار کرد: براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۵۲ دستگاه تردد شمار فعال در محورهای مواصلاتی البرز همزمان با آغاز سفرهای نوروزی و در بازه زمانی ۲۴ اسفند سال ۱۴۰۱ تا پایان ۶ فروردین سال جاری تردد ۶ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۲۲۹ خودرو در محورهای مواصلاتی البرز ثبت شده است.

وی افزود: در این بازه زمانی ورود سه میلیون و ۳۷ هزار و ۸۴۰ خودرو به محورهای مواصلاتی البرز ثبت شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵.۴ درصد افزایش داشته است.

این مسئول با اشاره به اینکه در این مدت از محورهای مواصلاتی البرز سه میلیون و ۳۱۸ هزار و ۳۸۹ خودرو خارج شده، افزود: خروجی خودرو از محورهای مواصلاتی البرز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نیز ۴.۳ درصد افزایش داشته است.

زندی‌فر بیان کرد: سرعت متوسط وسایل نقلیه در این بازه زمانی ۷۵ کیلومتر در ساعت و پرترددترین محور استان آزادراه کرج- قزوین (محدوده پایانه شهید کلانتری) بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز یادآور شد: رانندگان حتماً قبل از عزیمت به سفر، از طریق تماس با تلفن گویا و سامانه جامع ۱۴۱ از آخرین وضعیت راه‌های استان و کشور مطلع شوند تا سفر ایمن‌تری را داشته باشند.