شناسهٔ خبر: 130316 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

از آغاز طرح نوروزی ۱۴۰۲ تاکنون:

۹۰ هزار مسافر نوروزی توسط ناوگان حمل و نقل عمومی ایلام جابجا شدند

تردد مسافر مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای ایلام از جابجایی ۹۰ هزار و ۶۳۵ نفر مسافر نوروزی توسط ناوگان حمل ونقل مسافری عمومی در ایام نوروز ۱۴۰۲ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(ایلام)،سید زاهدین چشمه خاور بیان کرد: این میزان مسافر در بازه زمانی ۲۴ اسفند تا هفتم فروردین ۱۴۰۲ توسط ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری جابجا شده اند.

به گفته وی جابجایی مسافر در بازه زمانی یاد شده، ۷۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش را نشان می دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایلام با اشاره به فعالیت ۸۴ شرکت مسافربری در استان، یادآور شد: این تعداد مسافر در قالب ۶ هزار و ۲۸۸ سفر جابجا شده اند.

چشمه خاور از اجرای طرح پویش «همراهان سفر ایمن» به منظور فرهنگ‌سازی، ارتقای ایمنی و کاهش سوانح جاده‌ای در نوروز ۱۴۰۲ در ۲ ایستگاه در محورهای مواصلاتی استان هم خبر داد و گفت: این پویش که با شعار «سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما» تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ ادامه دارد.

وی با اشاره به فعالیت ۱۳ مجتمع خدمات رفاهی در استان، بیان کرد: کاربران جاده‌ای می‌توانند قبل از سفر با سامانه ۱۴۱ از محل مجتمع‌ها در طول مسیر مورد نظر مطلع شده و سپس با برنامه‌ریزی مناسب نسبت به سفر خود اقدام کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام با بیان اینکه ۳۴ اکیپ راهداری ایلام به مسافران نوروز ۱۴۰۱ خدمات می دهند، ادامه داد: ۲ ایستگاه خدماتی در سه راهی «کارزان» و پایانه شهید سلیمانی مهران برای پذیرایی و استراحت مسافران جانمایی شده تا مسافران با فراغ بال بهتری به مسیرهای خود عزیمت کنند.

چشمه خاور گفت: همچنین ۲۸ دستگاه گشت راهداری تا پایان تعطیلات نوروزی برای خدمات رسانی به مسافران به‌ویژه در خصوص حوادث ناشی از بارندگی و سیل در جاده‌های دسترسی استان حضور خواهند داشت.