شناسهٔ خبر: 130383 - سرویس جاده‌ای
نسخه قابل چاپ

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی:

بیش از ۴ میلیون نفر در ۱۳ روز با وسایل حمل و نقل عمومی جاده‌ای جا به جا شدند

جابجایی مسافر توسط ناوگان جاده‌ای بوشهر تعداد مسافر جابه جا شده در سطح کشور توسط حمل و نقل عمومی جاده‌ای از ابتدای طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا هفتم فروردین ۱۴۰۲ در بازه ۱۳ روز از مرز ۴ میلیون نفر عبور کرد.

شهریار افندی‌زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، به اعلام آمار ترددهای مسافران نوروزی با حمل‌ونقل عمومی بازه زمانی ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۷ فروردین ۱۴۰۲ پرداخت و گفت:‌ تاکنون ۴ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۹۰۹ مسافر توسط حمل و نقل عمومی جاده ای به مسافرت رفته اند که از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی ۶۲.۵ درصد، مینی بوسرانی ۲۲.۳ درصد و سواری کرایه ۱۵.۲ درصد بوده است.

وی درباره میزان سفرهااز طریق سایر شقوق حمل‌ونقل گفت: تاکنون حدود یک میلیون مسافر با حمل و نقل ریلی یک میلیون و ۵۷۱ هزار و ۴۷۱ مسافر با حمل و نقل هوایی داخلی و بین‌المللی و ۲ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۱۲۳ مسافر نیز با شناورهای مسافری و تفریحی در کشور جابه جا شده اند.

افندی‌زاده بیان کرد: متوسط تردد بین استانی در این بازه زمانی با ۲ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۱۲۳ وسیله نقلیه رشد ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد که یکی از دلایل این رشد می‌تواند بهبود نسبی وضعیت جامعه نسبت به ابتلا به کرونا باشد.

وی افزود: در بازه ۱۳ روزه طرح نوروزی، ۲۸ میلیون و ۴۳۹ هزار و ۸۹۷ وسیله نقلیه در سطح کشور جابه‌جا شده اند.

اردبیل مقصد اول مسافران نوروزی ۱۴۰۲

افندی‌زاده در پایان گفت: استان‌های اردبیل با ۳۶ درصد، سیستان و بلوچستان با ۲۱ درصد، خوزستان با ۱۸ درصد و گلستان و ایلام با ۱۷ درصد بیشترین افزایش تغییرات تردد بین استانی را داشته اند و مسافرین نوروزی بیشتری نسبت به سال گذشته به سوی خوب جذب کرده اند.