شناسهٔ خبر: 130569 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل خبرداد:

ثبت حدود ۹۶۶ هزار تردد در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل

تردد آذربایجان شرقی مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از ثبت حدود ۹۶۶ هزار تردد در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از اردبیل،کلیم اله وثوقی در بازدید از محور اردبیل-سرچم گفت:از زمان آغاز طرح نوروزی راهداری یعنی از مورخ ۲۴ اسفند تا ۹ فروردین ماه ۹۶۶ هزار تردد درمبادی ورودی و خروجی استان ثبت شده است.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل ونقل استان اردبیل با اشاره به اینکه در مدت یاد شده ۵۱۴ هزار و۹۰۸ تردد در مبادی ورودی و ۴۵۰ هزارو۸۳۷ تردد نیز در مبادی خروجی استان به ثبت رسیده افزود:نسبت به مدت مشابه سال قبل که حدود ۶۷۵ هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان به ثبت رسیده بود امسال افزایش ۴۲ درصدی راشاهد هستیم.

وی با توجه به گردشگر پذیر بودن استان ازدبیل به افزایش تردد در همه محورهای مواصلاتی استان اشاره کرد و گفت:در مدت یاد  شده ۱۶۸ هزار و ۵۸۶ تردد در محور اردبیل-سرچم،۱۹۷هزار و۹۱۸ تردد در محور نیر-سراب،۸۰ هزار و۲۵۳ تردد در محور اصلاندوز-کلیبر،۳۶۰هزار و ۳۸۰ تردد در محور اردبیل-آستارا،۵۶ هزار و۷۰۱ تردد درمحور خلخال-اسالم و ۱۰۱ هزار و۷۴۵ تردد نیز در محور مشگین شهر-اهر ثبت شده است.

عضو شورای ترافیک استان اردبیل فعالیت ۷۴ سامانه تردد شمار ، ۴۱ دوربین نظارت تصویری و ۶۶ سامانه ثبت تخلفات در استان اردبیل را یادآور شدو اظهار کرد: ۲ سامانه توزین حین حرکت و سه تابلو پیام متغیر نیز فعال است.

عضو شورای اداری استان اردبیل در این مدت همچنین از جابجایی ۵۲هزار و۳۵۳ نفر مسافرتوسط ناوگان های مختلف از استان اردبیل به مقاصد مختلف کشور خبرداد و خاطرنشان کرد:این میزان جابجایی مسافر در قالب ۹هزار سفر انجام شده است.

وی به فعالیت بیش از ۲ هزار راننده در بخش حمل ونقل اشاره کرد و گفت: ۳۰۰ دستگاه اتوبوس،۶۵۰ دستگاه سواری و ۲۵۰ دستگاه مینی بوس در طرح نوروزی در خدمت مردم و مسافران هستند.

مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از مردم و مسافران خواست قبل از سفر جهت اطلاع از آخرین وضعیت جوی و ترافیکی استان با سامانه ۱۴۱ راهداری تماس گرفته و هرگونه انتقاد و شکایت خودرا نیز جهت رسیدگی اطلاع دهند.