شناسهٔ خبر: 130725 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

افزایش بازدید از مجتمع های خدماتی رفاهی خراسان جنوبی در ایام نوروز

177058.jpg معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از انجام ۶۶ بازدید از مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی این استان در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خراسان جنوبی، حسین عباسی، معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گفت: توسط کمیته ویژه نظارت بر مجتمع ها از ابتدای طرح نوروزی ۶۶ بازدید از مجتمع های خدماتی رفاهی بین راهی این استان انجام شده است.

 وی افزود: در بازدید از این مجتمع‌ها شاخص‌های مختلفی چون وضعیت نمازخانه‌ها ، سرویس‌های بهداشتی ، سیستم گرمایشی و سرمایشی نمازخانه مورد نظارت و بازرسی قرار می‌گیرد .

عباسی ادامه داد : البته بازدید از مجتمع های خدماتی رفاهی تنها مختص ایام نوروز نیست و در طول ایام سال نیز به صورت مستمر و با جدیت ادامه دارد و با موارد تخلف برخورد می شود.

وی یادآور شد: این مجتمع‌ها شامل؛ جایگاه سوخت، رستوران، واحدهای تجاری و خدماتی، مسجد یا نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی عمومی است و به گونه‌ای طراحی می‌شود که کلیه نیازهای مسافران جاده‌ای را برآورده کرده و نیاز به توقف‌های مکرر برای دریافت هر کدام از خدمات فوق به حداقل برسد و نهایتا باعث افزایش ایمنی راه‌ها شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی یادآور شد: سامانه پیامکی، ۳۰۰۰۱۴۱ ، ۳۰۰۰۷۰۷۰جهت رسیدگی به شکایات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان پیش بینی شده است و هموطنان می توانند مشاهده هرگونه تخلف در مجتمع های خدمات رفاهی موارد را اطلاع دهند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

گفتنی است؛ ۳۴ مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در خراسان جنوبی در حال فعالیت هستند.