شناسهٔ خبر: 132083 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان خبر داد؛

شناسایی ۱۹۰۷ مورد تجاوز به حریم راه‌های آذربایجان غربی

پیمان آرامون مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از شناسایی ۱۹۰۷ مورد تخلف در زمینه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه های این استان توسط راهداران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، پیمان آرامون مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اعلام شناسایی ۱۹۰۷ مورد تجاوز به حریم راه‌های آذربایجان غربی گفت: سازه های غیرمجاز در حریم راه های آذربایجان غربی شناسایی و تاکنون ۲۵۶۰ مورد  مکاتبه جهت صدور مجوز احداث معرفی، ۱۹۰۷ مورد اخطار و۱۹۲ مورد حکم تخریب برای این گونه ساخت و سازها صادر شد.

 وی تصریح کرد: به استناد ماده ۱۷ قانون ایمنی راهها ، ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تاسیسات به شعاع صد متر از انتهای حریم راهها و حریم راه آهن های کشور و در طول کنارگذرهائی که وزارت راه و شهرسازی احداث کرده یا می‌کند و یا مسئولیت نگهداری آن را به عهده دارد بدون کسب مجوز از وزارت مذکور ممنوع است.

آرامون با بیان این که اگر مانع ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم راه های استان نشویم، در بحث ایمنی با چالش جدی مواجه خواهیم شد، اظهار داشت: حفظ و حراست و پاکسازی از حریم راه ها نیازمند یک همت و عزم ملی بوده که می بایست تمامی دستگاه های ذیربط خود را ملزم به اجرا آن بدانند.

 مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بر لزوم اجرای قوانین و مقررات ایمنی راه ها تاکید کرد و افزود : مردم فهیم استان قبل از هرگونه فعالیتی در خصوص ساخت و ساز در حریم راه نسبت به اخذ مجوز لازم از این اداره کل اقدام کنند.