شناسهٔ خبر: 132671 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

بیش از ۴۴ کیلومتر پروژه بزرگراهی خوزستان با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد

ببینید | سفر وزیر راه و شهرسازی به استان خوزستان (2) وزیر راه و شهرسازی ضمن افتتاح ۴۴.۵ کیلومتر پروژه بزرگراهی در استان خوزستان، احداث ۶۰۰ کیلومتر بزرگراه در این استان را از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی دانست و گفت: تلاش می‌کنیم ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه را تا پایان دولت سیزدهم به بهره‌برداری برسانیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در آیین افتتاح ۴۴.۵ کیلومتر پروژه بزرگراهی و آغاز عملیات اجرایی ۳۴ کیلومتر از پروژه‌های بزرگراهی استان خوزستان با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم به توسعه این استان اظهار کرد: احداث ۶۰۰ کیلومتر بزرگراه با اینکه نیازمند منابع زیادی است اما در اولویت کاری وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ۳۴ کیلومتر در مسیر رامهرمز به رامشیر بیان کرد: عملیات اجرایی این پروژه توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و قرارگاه خاتم انجام می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت بزرگراه در توسعه استان خوزستان بیان کرد: بخش زیادی از بار کشور از بندر امام خمینی(ره) به سایر نقاط کشور توزیع می‌شود که ترانزیت بین‌المللی را در این منطقه رقم می‌زند اما برخی راه‌های استان خوزستان در تراز این میزان ترانزیت نیست.

وی افزود: به منظور تسهیل در ترانزیت توسعه شبکه بزرگاهی استان حائز اهمیت است.

بذرپاش ادامه داد: تلاش می‌کنیم ۳۰۰ کیلومتر از این بزرگراه را تا پایان دولت به نتیجه برسانیم و از این طریق سهم قابل قبولی در توسعه شبکه بزرگراهی این استان که اثر مستقیم در ارتقا سطح امنیت، اقتصاد، تجارت و ... دارد، ایفا کنیم.

وی در خصوص وضعیت پیشرفت نهضت ملی مسکن استان خوزستان، تامین زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن در این استان را از برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد و گفت: در مجموع زمین نورد نیاز برای ۵۰ هزار واحد مسکونی در خوزستان تامین شده اما برخی شهرها مثل ایذه، باغملک، رامهرمز و ... با چالش کمبود زمین مواجه هستند که در شورای مسکن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.