شناسهٔ خبر: 134629 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

پیام تبریک مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

جنتی حسین جنتی مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در پیامی سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (تهران)،در متن پیام جنتی چنین آمده است:
خرداد، می خرامد و آهنگی در حنجره زمزمه می کند گویی خود را برای ترنم ترانه آزادی مهیا می کند، سوم خرداد فرا می رسد تا گلبانگ "انا فتحنا لک فتحا مبینا" بر گنبد مسجد جامع خرمشهر طنین انداز شود و از خون جوانان وطن لاله های آزادی و آزادگی ایران سر بر آورد.
روز آزادی خرمشهر، روزی که یادآور فتح فاتحان بلندترین و ناممکن ترین فرازهاست، روزی که فرشتگان بال سترگ و سپید خود را بر زمین گستردند، تا دل های بزرگمردان ایران زمین را به شاهراه ایمان خداوندی اتصال داده ، مژده فتح الهی را در دل به تماشا نشانند و چه زیبا گفت معمار کبیر انقلاب که «خرمشهر نه آن خاکی است که ارزش دنیوی دارد بلکه ایمانی است که آخرت را برای مسلمان ساخته» و این سرزمین را جزو مجاهدین فی سبیل‌الله به حساب می‌آورد.
آزادی خرمشهر در روز سوم خرداد نمادی از وحدت و همبستگی ملی بود. سوم خرداد تبلور غیرت ملی در برنتافتن اشغال خاک عزیزمان توسط دشمنان است.سوم خرداد تبلور پیروزی اراده رزمندگان اسلام بر دشمن است. سوم خرداد برای همیشه این پیام را به همه جهانیان می دهد که مردم ایران مردم مبارز و خستگی ناپذیر ، انقلابی و پیرو خط اسلام ناب محمدی هستند.
به راستی در مقابل استحکامات نفوذناپذیر دشمن شکست خورده که از سوی استکبار جهانی و قدرت های شرق و غرب به لحاظ توان مالی، تجهیزات نظامی و حتی نیروی انسانی نیز تغذیه و تقویت می شد چه واژه و عبارتی بهتر از نام مقدس "علی ابن ابیطالب (ع)"که یادآور حماسه آفرینی آن حضرت در یکی از جنگ های صدر اسلام است، می توانست با رمز این عملیات مطابقت داشته و باعث افزایش روحیه ایستادگی و مقاومت رزمندگان اسلام گردد؟
اگر چه سال ها از آن روز ماندگار می گذرد، هنوز هم آن کتاب عظیم حماسه پیش رویمان گشوده است، لیکن حرف ها و کلمات، جملات و سطرهایی دیگر و ترجمانی نو می طلبد،  تا به تأسی از خون های پاک به زمین ریخته شده در حماسه " آزاد سازی خرمشهر" چونان وارثانی شایسته، پیام رسان مفاهیم والای مجاهدت و شهادت به نسل های آینده این ملت و مملکت باشیم.
اینجانب بر خود وظیفه میدانم بهترین درودهای خود را بر شهیدان همیشه جاوید فتح خرمشهر و خانواده های صبور آنان بفرستم ، باشد که در پرتو الطاف حضرت حق - عنایات امام عصر- ارواحنافداه- و تدابیر حکیمانه رهبر فرزانه ی انقلاب - حفطه الله تعالی - و به مدد هوش سرشار و دستان توانمند جوانان ایران اسلامی ، مسیر تعالی و مقابله با تهدیدات در ابعاد مختلف، سریعتر از گذشته پیموده شود.