شناسهٔ خبر: 134881 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی:

ایجاد چهار شهرک مسکونی ۲۲۲ هکتاری به زودی در مازندران تصویب می شود

ببینید | سفر وزیر راه و شهرسازی به استان مازندران وزیر راه و شهرسازی در بازدید از پروژه نهضت ملی مسکن رامسر با درخواست واگذاری زمین های دولتی و نهادهای عمومی و دستگاه های اجرایی برای ساخت مسکن از تصویب ایجاد چهار شهرک مسکونی ۲۲۲ هکتاری به زودی در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش امروز پنجشنبه در سفر یک روزه به استان مازندران، در بازدید از طرح های مسکن شهرستان رامسر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در استان مازندران برای تامین زمین با مشکل مواجه بودیم اما تا الان با همت و پیگیری همکاران ۱۳۰ هکتار زمین تامین شده و چهار شهرک مسکونی در حدود ۲۲۲ هکتار هستند در آستانه تصویب مراحل در شورای عالی شهرسازی است که هفته آینده اعلام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد : در این همین ارتباط نیز حدود ۱۰ هزار واحد مسکونی تخصیص پیدا کرده که بیش از ۲۲ هزار نفر متقاضی هم واجد شرایط تشخیص داده شد.
بذرپاش یادآور شد: با برنامه ریزی های انجام شده در چند ماه اخیر، ساخت پروژه های نهضت ملی مسکن در کشور سرعت بیشتر گرفته و اگر بتوانیم کمبود زمین این بخش را جبران کنیم به طور قطع سرعت پروژه ها قابل قبول خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی امروز به منظور شرکت در یادواره شهدای شیرود و سالگرد خلبان شهید شیرودی و بازدید از چند طرح حوزه مسکن و راه سازی مازندران وارد شهرستان رامسر شد.
شرکت در بیست و یکمین جلسه شورای تامین مسکن مازندران در استانداری، آغاز عملیات اجرایی پروژه نهضت ملی مسکن در ساری؛ شرکت در جلسه با شهرداران با رویکرد بازآفرینی شهری در دانشگاه آزاد رامسر و بررسی پروژهای راهبردی حوزه راه و حمل و نقل از جمله برنامه سفر یکروزه وزیر راه و شهرسازی است.