شناسهٔ خبر: 134931 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی اعلام کرد؛

بررسی ۲۸ پرونده تغییرات در کمیسیون ماده ۵ آذربایجان غربی

دکتر حمزه لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: ۲۸ پرونده مربوط به شهرهای ارومیه و خوی‌ با موضوعات اصلاح و تغییر کاربری و افزایش تراکم در کمیسیون ماده ۵ استان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، سید محسن حمزه‌لو در جلسه کمیسیون ماده ۵ آذربایجان غربی که به ریاست استاندار آذربایجان غربی در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: ۳ پرونده مربوطه به بحث تغییر کاربری و ۱۷ مورد در بخش افزایش تراکم ساختمانی در شهر ارومیه مطرح و اتخاذ تصمیم شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد پرونده مطرح شده ۱۵ مورد با نظر اعضای حاضر در جلسه مورد تصویب و مابقی جهت بررسی کارشناسی بیشتر ویا با مخالفت اعضا روبرو شد.

حمزه لو بیان کرد: همچنین هشت درخواست از شهرداری خوی با موضوعات تغییر و اصلاح کاربری بررسی شد که یک طرح با نظر اعضا مورد مخالفت قرار گرفت و یک طرح نیز به بررسی مجدد ارجاع داده شد.

وی تاکید کرد: تمام مصوبه‌های مطرح شده در کمیسیون ماده ۵ با تشکیل جلسات کارشناسی وبا رعایت ضوابط شهرسازی و معماری انجام پذیرفته و تصمیمات کمیسیون در جهت اجرائی تر شدن طرح تفصیلی مصوب اتخاذ میگردند. 

براساس مفاد ماده۵ قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، جلسات کمیسیون ماده ۵ به منظور بررسی و تصویب طرح‌های تفصیلی شهری و تغییرات بعدی آن با حضور اعضای کمیسیون و بریاست استاندار تشکیل می‌شود.