شناسهٔ خبر: 134983 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

همزمان با دهه کرامت؛

بهسازی محور «اصفهان - دلیجان - سلفچگان» در استان مرکزی شروع شد

مهرداد جهانی مدیر کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان مرکزی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: بهسازی محور «اصفهان - دلیجان - سلفچگان» در حوزه استحفاظی راه‌های استان مرکزی در قالب اجرای لکه گیری هندسی و روکش آسفالت شروع شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی از استان مرکزی، «مهرداد جهانی» مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از شروع عملیات اجرایی برای ارتقاء کیفیت رویه آسفالتی محورهای «دلیجان - سلفچگان» و «دلیجان - اصفهان» در حوزه استحفاظی راه‌های استان مرکزی خبر داد.

وی افزود: محور «اصفهان - دلیجان - سلفچگان» یکی از مهم‌ترین راه‌های شریانی کشور و به تبع آن استان مرکزی بشمار می‌رود که از آن بعنوان یکی از کریدورهای ارتباطی شمال به جنوب کشور نیز یاد می‌شود.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با توجه به وعده‌های داده شده برای رفع خرابی‌های ایجاد شده در برخی مقاطع از دو محور دلیجان-سلفچگان و دلیجان-اصفهان و در راستای ارائه خدمات مناسب به مسافرین عبوری و کاربران جاده‌ای بر اساس پیگیری های بعمل آمده، عملیات اجرای لکه گیری و روکش آسفالت این محور شروع شده است.

وی اعتبار تأمین شده برای اجرای این طرح را در فاز نخست ۴۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد که شامل ۲۷ هزار مترمربع لکه گیری هندسی و شش کیلومتر روکش آسفالت می‌باشد.

جهانی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های مستمر بعمل آمده و با توجه به اهمیت این محور و تلاش برای ایجاد بستری مناسب برای تردد خودروهای عبوری بویژه ناوگان سنگین، مجوز فاز دوم بهسازی این مسیر نیز با اعتباری بالغ بر ۶۶۰ میلیارد ریال از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور اخذ شده است که بزودی عملیات اجرایی آن نیز انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: فاز دوم ارتقاء رویه آسفالتی محور «اصفهان - دلیجان - سلفچگان» شامل ۱۳۰ هزار مترمربع لکه گیری هندسی است که با عملیاتی شدن آن تمامی خرابی های این محور در حوزه استحفاظی راه‌های استان مرکزی رفع خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی افزود: روزانه بطور میانگین بیش از ۱۷ هزار دستگاه انواع وسیله نقلیه از محور «اصفهان - دلیجان - سلفچگان» عبور میکنند که گاهی اوقات حجم ترافیکی خودروهای سنگین در این مسیر از ۷۰ درصد مجموع ترددها هم فراتر می‌رود.