شناسهٔ خبر: 135211 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

رگبار باران و وزش باد شدید در ۶ استان

رگبار رعد و برق باد و باران کارشناس سازمان هواشناسی از رگبار باران و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در ۶ استان کشور طی بعد از ظهر امروز خبر داد.

کبری رفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به تشریح وضعیت جوی و آب و هوای امروز امروز سه‌شنبه ۸ خرداد و روزهای آتی پرداخت و گفت: امروز طی ساعات بعد از ظهر در شمال غرب استان‌های همدان، قم، مرکزی، قزوین، ارتفاعات کرمان و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار و رعدوبرق همراه با وزش باد شدید موقتی در برخی ساعات موجب گردو خاک خواهد شد.

وی افزود: فردا این بارش‌ها در شمال غرب کشور شدت می‌یابد و علاوه بر این منطقه در استان‌های ساحلی دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان هم بارش خواهیم داشت.

رفیعی خاطر نشان کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه این بارش‌ها به نوار شمالی کشور محدود می‌شود و از جمله بخش‌هایی از مرکز و شرق و جنوب شرق نیز بارش خواهند داشت.

کارشناس هواشناسی برای بعد از ظهر امروز و فردا در استان‌های البرز و تهران وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی کرد و گفت: در همین مدت در شرق کشور به ویژه در منطقه زابل هم باد و گردوخاک رخ می‌دهد.

رفیعی بیان کرد: آب‌های خلیج فارس فردا و پس فردا و آب‌های دریای خزر پنجشنبه و جمعه مواج و متلاطم می‌شود.

وی افزود: آسمان تهران امروز ابری است و به تدریج در اواخر وقت افزایش ابر را خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: در اواخر وقت وزش باد در پایتخت شدید خواهد شد و احتمال رعدوبرق و بارش پراکنده وجود دارد.

رفیعی بیشینه دمای امروز تهران را ۳۶ درجه اعلام کرد و گفت: کمینه دما هم امروز به ۲۴ درجه بالا صفر رسید و پیش‌بینی می‌شود فردا هم کمینه دما به ۲۴ درجه برسد.

کارشناس هواشناسی خاطر نشان کرد: خنک‌ترین مرکز استان امروز شهرکرد با دمای ۱۱ درجه بالای صفر و خنک‌ترین منطقه شهرستانک در استان البرز با دمای ۷ درجه بود.

وی افزود: بویین و میان‌ دشت در اصفهان و لاله زار در کرمان دمای ۸ درجه بالای صفر را تجربه کردند .

رفیعی گفت: گرم‌ترین مرکز استان هم اهواز با بیشینه دمای ۴۵ درجه بود.