شناسهٔ خبر: 135517 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

ساماندهی حمل مصالح ساختمانی و محموله‌های معدنی در خوزستان

تردد کامیون مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان از ساماندهی حمل مصالح ساختمانی و محموله‌های معدنی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از خوزستان، محمد جولانژاد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در جلسه ساماندهی حمل مصالح ساختمانی که با حضور معاون حمل ونقل اداره کل و روسای ادارات راهداری شهرستان های دارای معادن برگزار شد، اظهار کرد: تخریب محورهای مواصلاتی به خصوص راه های اصلی و شریانی استان و وارد آمدن آسیب به ابنیه راه و پل ها از جمله تبعات منفی حمل اضافه بار توسط خودروها است.

وی افزود: افزایش تناژ به شدت زیر ساخت راه و ایمنی جاده ای را در استان تحت تأثیر قرار می دهد به همین دلیل ساماندهی حمل مصالح ساختمانی و محموله‌های معدنی در خوزستان یکی از اهداف اداره کل در سال جاری است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان بیان کرد: مطابق قانون حمل هر نوع کالا به هر میزان و با هر نوع بارگیر نیازمند اخذ بارنامه است. جولانژاد تصریح کرد: طبق قانون به منظور جبران بخشی از خسارات وارده به شبکه جاده ای ناشی از بهره برداری از معادن و فعالیت های صنایع معدنی، شورای معادن استان موظف است ۲۵ درصد از وصولی حقوق دولتی سهم معادن استانها را از طریق اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای همان استان برای نگهداری و بهسازی محورهای جاده ای با اولویت جاده های مورد استفاده معادن اختصاص دهد.

وی ادامه داد: در راستای اهداف و برنامه های تعیین شده، شناسنامه فیزیکی و الکترونیکی تمامی معادن استان، نوع کالای تولیدی، تناژ قابل حمل توسط جاده، وضعیت موجود به لحاظ اخذ بارنامه، تعداد ناوگان و رانندگان فعال در هر معدن اعم از دارای کارت هوشمند و یا فاقد کارت شناسایی می شوند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان با بیان اینکه همه معادن استان مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت، گفت: برگزاری جلسات با دستگاه‌ها و سازمان مرتبط از جمله استانداری استان، پلیس راه و سازمان صنعت،معدن، تجارت ، بازدیدهای میدانی دوره ای و گشت های کنترلی و نظارتی مشترک از معادن، تکمیل چک لیست های شناسایی متخلفات و انجام مکاتبات لازم با مراجع قانونی ذی ربط از دیگر برنامه ها و اهداف اداره کل برای ساماندهی حمل مصالح ساختمانی و محموله‌های معدنی در استان است.