شناسهٔ خبر: 135518 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

آمادگی کامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان چهارمحال و بختیاری برای خدمات رسانی به زائرین حرم امام خمینی (ره)

آمادگی کامل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان چهارمحال و بختیاری برای خدمات رسانی به زائرین حرم امام خمینی (ره) مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای چهارمحال وبختیاری از آمادگی کامل این اداره کل برای خدمات رسانی به زائرین حرم امام در سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ( استان چهارمحال وبختیاری )، روح الله غلامی مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و رئیس کمیته حمل و نقل سوخت استان، از آمادگی کامل این اداره کل برای خدمات رسانی به زائرین حرم مطهر بنیان گذار کبیر انقلاب امام خمینی( ره) خبر داد : مطابق سنوات گذشته از تمامی پتانسیل اداره کل در ارتقاء خدمات به زائرین حرم مطهر استفاده می گردد. روح الله غلامی با اشاره به بیش از۵۰دستگاه اتوبوس برای انتقال و جابجایی ۲۰۰۰زائر جهت آیین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اختصاص داده شده است.

وی افزود: تمهیدات لازم برای اعزام زائران از استان به مرقد مطهر حضرت امام خمینی(ره) برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل صورت پذیرفته است و مشکلی در تامین وسیله نقلیه در این استان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مدیران فنی شرکت‌های حمل و نقل مسافر نسبت به نظارت بر موارد فنی و بازدید از ناوگان قبل از اعزام اهتمام دارند، گفت: تیمی متشکل از نمایندگان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان و پلیس راه نیز در پاسگاههای منتخب کنترل های مربوطه را انجام خواهند داد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان چهارمحال وبختیاری تصریح کرد: در ارتباط با تسهیل و ارتقاء ایمنی سفر زائران حرم مطهر امام‌ خمینی(ره) راهداران پرتلاش این اداره کل به طور ویژه ضمن انجام اقدامات فنی و عمرانی در تمام محورها علی الخصوص مسیرهای اعزام و پر حادثه به صورت آماده‌باش کامل تا پایان مراسم در خدمت زائران خواهند بود.

غلامی افزود: برای افزایش کنترل ناوگان عبوری ، کاهش تصادفات و روان سازی ترافیک در این ایام ادارات ستادی و ادارات شهرستان با همکاری و مشارکت نیروهای مستقر در پلیس راه حوزه استحفاظی نسبت به راه اندازی گشت کنترل نامحسوس اقدام لازم را خواهند داشت. همچنین در راستای ایجاد بستر مناسب جهت بهره‌مندی زائران از خدمات بهینه و مطلوب در این ایام نظارت مضاعف و بازدیدهای دوره ای بر عملکرد مجتمع های خدماتی رفاهی در تمام مسیر طی این مدت انجام خواهد شد.

رئیس کمیته حمل و نقل سوخت ستاد ارتحال استان چهارمحال و بختیاری در ادامه افزود : بر اساس هماهنگی های انجام شده و همکاری انجمن های صنفی بخش مسافر ، ناوگان مسافری جاده ای مورد نیاز برای نقل و انتقال زائرین حرم مطهر امام (ره) تامین و در صورت لزوم تعداد این اتوبوس ها قابل افزایش می باشد و پیش بینی های لازم برای امداد رسانی و تامین ناوگان جایگزین برای اتوبوس های در راه مانده نیز بعمل آمده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان چهارمحال وبختیاری در پایان بیان کرد: با تمسک جستن به راه و کلام امام خمینی (ره) و راهبردهای مقام معظم رهبری و با آمادگی هر چه بیشتر گروه های امدادی و نظارتی امید است بتوانیم خدمات شایسته ای را به زائران حرم مطهر حضرت امام (ره) ارائه نمائیم..