شناسهٔ خبر: 135811 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

اولویت اداره کل راه و شهرسازی استان قم تکمیل پروژه های نیمه تمام است/ روند اتصال متقاضیان مسکن به پروژه ها شتاب می‌گیرد

روایت پیشرفت نهضت ملی مسکن قم؛ اردیبهشت 1402 سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: در حوزه راه و مسکن پروژه های بزرگ و متعددی در استان وجود دارد که تلاش این اداره کل تسریع در تکمیل این پروژه ها است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(قم)، حسین زنجیرانی فراهانی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم اظهار کرد: در حوزه راه در محور قم- نیزار و محور پردیسان- ورجان دو پروژه بزرگ راهسازی وجود دارد که با سرعت و پیشرفت مناسب در حال ساخت هستند و با تزریق اعتبارات مورد نیاز این روند شتاب می گیرد.

وی افزود: در حوزه مسکن، ساخت بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی در تعهد استان است که تاکنون  حدود نیمی از متقاضیان در اراضی ۵۶۰ هکتاری به صورت آپارتمانی جانمایی شدند و بخشی دیگر از این تعداد در اراضی طایقان و اسلام آباد قنوات صاحب خانه های ویلایی می شوند و باقی مانده این سهم در بخش خودمالکین و شهرهای دیگر استان خواهد بود.

زنجیرانی گفت: از مجموع ۲۶ هزار متقاضی که ۸۰ میلیون تومان آورده خود را تکمیل کرده اند، تاکنون ۱۸ هزار متقاضی متصل شدند که طبق برنامه ریزی انجام شده، در تلاشیم تا پایان خرداد ماه تمامی این افراد به پیمانکاران متصل و بعد از آن پیامک آورده سوم برای ایشان ارسال شود.

وی در خصوص متقاضیانی که آورده خود را در موعد مقرر تکمیل نکرده اند و متقاضیانی که تایید نهایی هستند اما تاکنون پیامک واریز برایشان ارسال نشده است، توضیح داد: این متقاضیان در اراضی طایقان، اسلام آباد قنوات و شهرک جدید پرنیان جانمایی خواهند شد.

به گفته سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم به زودی بخشی از متقاضیان به پروژه های ویلایی ساز در اراضی اسلام آباد قنوات و طایقان و ... متصل خواهند شد و پس از آن روند عملیات آماده سازی و ساخت واحدهای یک طبقه حیاط دار توسط بنیاد مسکن آغاز شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کلانشهرها از جمله شهر قم با توجه به سیاست گذاری اسناد بالادستی مبنی بر رویکرد تمرکز زدایی، نیازمند شهرک جدید هستند. مطالعات ایجاد شهرک جدید پرنیان در جاده قم- نیزار در گذشته انجام شده است و امیدواریم با تأمین زیرساخت های شغلی و حمل و نقلی، در آینده نزدیک روند ساخت و تأسیس یک شهرک جدید تمام عیار برای همشهریان قمی فراهم شود.