شناسهٔ خبر: 13587 - سرویس هوایی
نسخه قابل چاپ

همزمان با اجرای برنامه زمستانه شرکت هما صورت گرفت

جزئيات ازسرگيري پرواز بوشهر- اصفهان

هواپیما ایران ایر مدیرکل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی'هما' شعبه بوشهر گفت: باهماهنگی انجام شده و همزمان با اجرای برنامه زمستانه این شرکت؛ پرواز بوشهر - اصفهان از سرگرفته شد.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي علیرضا شاکردرگاه درگفت وگو با ایرنا افزود:این پرواز روزهای دوشنبه از چهارم آبان ماه در مسیر بوشهر - اصفهان و بالعکس برقرار است.

وی یادآورشد: این پرواز که پیش از این در مسیرهای تهران- اصفهان، شیراز به بوشهر بود در برنامه های تابستانه شرکت هما قطع شده ودر هم اکنون با هماهنگی انجام شده تمام ظرفیت این پرواز دراختیار استان بوشهراست.

مدیرکل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی'هما' شعبه بوشهراضافه کرد: باتوجه به تغییر نوع هواپیمای مسیر بوشهر - اصفهان از فوکر به ام دی ظرفیت مسافر نیز نسبت به قبل ۵۰درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: این پرواز روزهای دوشنبه هر هفته از فرودگاه بوشهر ساعت ۱۸:۱۵ دقیقه انجام و درساعت ۱۹:۱۵ دقیقه در فرودگاه اصفهان به زمین می نشیند.

شاکردرگاه با بیان اینکه ساعت پرواز اصفهان به بوشهر نیز براساس برنامه زمان بندی ۲۰:۱۰ دقیقه است گفت: همچنین بخاطر افزایش ظرفیت پروازها برای خدمت رسانی بهتر به مسافران با درخواست شعبه بوشهر، پروازهای ایرباس در روزهای شنبه، دوشنبه و پنجشنبه در مسیرهای تهران - بوشهر و بالعکس برقرار شده است.

وی گفت: هواپیمای پهن پیکر ایرباس ۳۰۰ که باحدود ۲۸۰ نفر ظرفیت انجام می شود باعث افزایش ۳۰درصدی ارائه ظرفیت صندلی در مسیر تهران - بوشهر شده است.

مدیرکل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی 'هما' شعبه بوشهر افزود: هواپیمای ایرباس ۳۰۰ سه برابر پروازهای قبلی ظرفیت حمل بار دارد که قابلیت حمل بارهای حجیم و با تناژ بالا را نیز فراهم کرده است.

شاکردرگاه بااشاره به اینکه ایرباس ۳۰۰حتی قابلیت حمل ماشین را نیز دارد یادآورشد: هم اینک هفته ای ۱۳ پرواز در مسیرهای بوشهر- تهران و بوشهر- اصفهان از سوی شرکت هواپیمایی هما انجام می شود و فقط جمعه شب پرواز در مسیرهای بوشهر- تهران ندارد.

نظر شما