شناسهٔ خبر: 135906 - سرویس هواشناسی
نسخه قابل چاپ

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق در برخی استان‌ها

باران بارش باران ابر باران تابستانی کارشناس سازمان هواشناسی از افزایش ابر، رگبار و رعدوبرق در برخی استان‌ها خبر داد.

امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به تشریح وضعیت جوی و آب و هوای امروز جمعه ۲۹ خرداد پرداخت و گفت: امروز برای مازندران، گلستان، خراسان شمالی، نقاطی از خراسان رضوی، دامنه‌های جنوبی البرز در شرق تهران و سمنان، مناطقی در نیمه شرقی اصفهان، یزد، نیمه شمالی کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، افزایش ابر، گاهی رگبار رعدوبرق وزش باد شدید و احتمال ریزش تگرگ پیش‌بینی شده است.

کارشناس هواشناسی با بیان اینکه امشب در شمال آذربایجان غربی رگبار و رعدوبرق وبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد، افزود: بارش‌ها در خراسان شمالی، گلستان و ارتفاعات البرز شرقی تشدید می‌شود.

نقشینه خاطر نشان کرد: فردا در نقاطی از اصفهان، شمال فارس، غرب یزد و کرمان رشد ابر و رگبار پراکنده در ساعات بعد از ظهر پیش‌بینی شده است.

وی افزود: همچنین با گذر امواج کم دامنه تراز  میانی جو از نوار شمالی کشور شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران در ساعات بعد از ظهر رگبار باران رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

کارشناس هواشناسی گفت: فردا شدت بارش‌ها در شمال آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل خواهد بود و یکشنبه این وضعیت تداوم خواهد داشت‌. 

نقشینه تاکید کرد: شنبه و یکشنبه در نوار شمالی کشور روند افزایش نسبی دما آغاز می‌شود.

وی افزود: دوشنبه در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، مناطقی از سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز در نقاطی از استان‌های البرز، تهران و سمنان ارتفاعات شمال فارس و هرمزگان هم افزایش ابر و بارش‌های پراکنده انتظار می‌رود.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: شنبه در نقاطی از آذربایجان شرقی و عربی زنجان دامنه‌های شمالی البرز در گیلان و مازندران بارش پراکنده
طی سه روز آینده وزش باد در شرق کشور شدید شده و سبب خیزش گردوخاک می‌شود و امروز دریای خزر و روزهای یکشنبه و دوشنبه دریای عمان مواج و متلاطم خواهد شد.

به گفته نقشینه، تهران امروز با افزایش ابر گاهی بارش‌های پراکنده و وزش باد شدید همراه می‌شود و احتمال رگبار و رعدوبرق و گردوخاک هم وجود دارد.

وی گفت: بیشینه دما امروز به ۲۹ درجه خواهد رسید و کمینه دما هم ۱۷ درجه گزارش شد.